Potvrzeno! Ženám se zvětšují nohy. Může za to strava, léky a nekvalitní obuv

Ženy se nikdy neptejte na věk a na velikost boty. Tak by mohla nově znít rada pro všechny správné gentlemany. Jak se totiž ukazuje, ženám se pomalu, ale jistě zvětšují chodidla a průměrná velikost neustále roste.

Takovou zkušenost má i finalistka Hlasu Československa Katka Petráňová. "Já mám velikost 41 a mám největší nohu z holek z Hlasu. Nosila jsem hodně tenisky a ta noha pořád rostla," přiznává Katka.

 

ČTĚTE TAKÉ:
Kadeřnicím zakážou podpatky! DALŠÍ ABSURDITY Z BRUSELU

 

Prodejci obuvi nadměrných velikostí si mohou začít mnout ruce. "Máme stále více zákazníků, kteří chtějí nadměrné velikosti,“ řekla prodejkyně nadměrné obuvi Marta Zavadilová.

 

Mezi ně patří i řada našich celebrit. Například Viola Ottová, Saskia Burešová, Zdena Fibingerová, Bára Špotáková a mnoho dalších.

 

Pozadu nejsou ani zahraniční hvězdy. Málokdo by hádal, že problém sehnat velikost má třeba křehká Nicole Kidman, Kate Winslet, Macy Gray a nebo Paris Hilton.


Nohy se stále zvětšují. Průměrná noha našich babiček měřila 22 centimetrů, což odpovídá velikosti 36. Dnes obouváme o 2 čísla větší boty a naše chodidla mají v průměru 24 a půl centimetru.

 

Zvyšuje se průměrná výška lidí a tím rostou i jejich nohy. Za zvětšování chodidel může podle odborníků naše strava, léky, a také nekvalitní obuv.

 


 

kos Televizní noviny