Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

V náhonu našli mrtvého, 13. oběť povodní na Moravě

Povodně na Moravě mají 13. oběť. U Bergova na Jesenicku našli v mlýnském náhonu místního potoka mrtvého muže.

Mrtvolu objevili hasiči před půlnocí. Mluvčí jesenických policistů Jiří Černěnko uvedl, že muž žil sám a nikdo ho nepostrádal, takže nebyl mezi pohřešovanými. "Na policii se obrátila až v sobotu v půl osmé večer sestra oběti, která nahlásila, že o svém bratrovi neví?" uvedl Černěnko.


Bergov je částí obce Vlčice. V té je to v krátké době už druhá oběť povodní. V noci na sobotu tam utonul velitel jednotky dobrovolných hasičů, když ho při zásahu strhla voda i s mostem, na kterém stál.
 

Celkem si povodně od středy vyžádaly na Moravě 13 lidských životů.

 

Dále čtěte:

- Povodně 2009: ZATÍM třetí nejničivější v historii
- Bouřky hrozí další čtyři dny. Na Jesenicku prožili bezesnou noc
- POVODŇOVÉ PŘIBĚHY: Dům zničila voda týden po dokončení
- OBRAZEM: Začal nekonečný úklid po vodě. 3D PROHLÍDKA
- Proč povodeň zabila 12 lidí? Byla přívalová, říká hydrolog
- Vyrval vodě 3 děti a mámu. Z domu je vysekal majzlíkem


S výjimkou smutného nálezu v Bergově nicméně noc ve vyplavených obcích na Moravě byla více méně v klidu. A to i přesto, že místní ji očekávali se strachem.


V sobotu večer totiž meteorologové vyhlásili nejvyšší povodňové nebezpečí - stav ohrožení - na Vidnávce ve Vidnavě na Jesenicku. Až do noci tam navíc hustě pršelo.
 

Právě oblast Jesenicka v pátek večer postihla velká voda, která zaplavila 17 obcí.

 

Druhý povodňový stupeň neboli pohotovost byl hlášen také na Bělé v Mikulovicích na Jesenicku a také na řece Opavě v Opavě.


Na dalších pěti místech Moravskoslezského kraje byl první stupeň povodňové aktivity. Stav bdělosti platí na řece Opavě, a to v Děhylově na Opavsku, Krnově a Karlovicích na Bruntálsku a také na Opavici v Krnově a Odře v Bartošovicích na Novojičínsku.

TN.cz