POZOR: Další sníh, do pátku až čtvrt metru

Husté sněžení opět zasáhne Česko. Řidiče potrápí sněhové jazyky i ledovka.

Od začátku týdne se Česko opět zahálí do bílé. Podle informací meteorologů přibudou v Česku další haldy sněhu.


Nejvíce by mělo sněžit na jihu Čech, kde by mohlo napadnout jen v příštích dvou dnech až 15 centimetrů nového sněhu. Dalších skoro deset centimetrů pak může připadnout do pátku.

 
“Na začátku týdne silné mrazy trochu poleví a začne sněžit. Nejintenzivnější bude sněžení zejména v Plzeňském a Jihočeském kraji a na Vysočině, tam by mělo do úterního odpoledne napadnout až 15 centimetrů nového sněhu,“ řekla meteoroložka Dagmar Honsová.
 

Aktuální denní předpověď sledujte TADY.

 
V Praze by mělo podle meteorologických předpovědí napadnout do úterý 8 až 10 centimetrů. “Naopak nejméně sněhu napadne v kraji Moravskoslezském a Olomouckém, kde spadne asi kolem 5 centimetrům,“ uvedla Honsová.

 
Ve středu sněžení na jeden den ustane, už v noci z úterý na středu meteorologové očekávají další ochlazení s teplotami kolem minus 20 stupňů.
 

Podívejte se, jaké škody už například sníh napáchal.

Ve čtvrtek a v pátek by ale mohly každý den napadnout další 4 centimetry sněhu. V noci na čtvrtek navíc zesílí vítr, který zejména ve vyšších polohách opět zvýší riziko tvorby návějí a sněhových jazyků.

 
“O víkendu pak počítáme zejména v nížinách se srážkami smíšenými,“ uvedla Honsová. Kvůli oteplení, které přijde v sobotu a neděli, bude sníh pomalu tát. Meteorologové proto varují před tvorbou ledovky a náledí.
 

ČTĚTE TAKÉ: PŘEDPOVĚĎ NA MĚSÍC: Bude až -18 °C. V únoru se oteplí


gib TN.cz