Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

VAROVÁNÍ

POZOR! Lék na podporu erekce vás může připravit o zrak i sluch!

Státní ústav pro kontrolu léčiv varuje před přípravkem na léčbu poruchy erekce Snovitra 20. Jde o nelegální přípravek, který má nebezpečné složení a jeho užíváním by si pacienti mohli přivodit vážné zdravotní problémy. I přesto ho ještě dnes reportérka televize Nova objednala na internetu.

Infarkt, krvácení do mozku, poruchy zraku, hluchota. I tohle by mohla být cena za vylepšení erekce přípravkem Snovitra 20. Laboratorní testy u něj totiž odhalily jiné množství účinné látky, než o kterém se píše na obale. I přesto jsme si dnes Snovitru 20 za 9 stovek objednali na internetu. "Na základě podnětu televize Nova budeme tento případ řešit a komunikovat s poskytovatelem, aby tam ta nelegální nabídka nebyla k dispozici," uvedla mluvčí Státního úřadu pro kontrolu léčiv Lucie Šustková.

 

 

Přestože jsme provozovateli napsali email, aby se k prodeji nebezpečného přípravku vyjádřil, odpověď jsme nedostali. Jiný kontakt na webových stránkách nemá. Za nabídku nelegální Snovitry 20 mu teď hrozí pokuta až 20 milionů korun.

 

 

Poruchou erekce trpí v České republice až polovina mužů v produktivním věku a právě většina z nich hledá pomoc místo u lékaře na internetu. "Pouze 15-20 procent lidí přijde k lékaři pro předpis. Celá řada mužů co si ty přípravky koupí na internetu a pak zaznamenávají zdravotní komplikace," říká zástupce přednosty Urologické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Libor Zámečník.

 

V případě nákupů léků na internetu je ale třeba být opatrný. Snadno se totiž může stát, že si místo léku, objednáte nebezpečnou náhražku. "Jsou tam často příměsi jako barvy do domácností, jedy pro krysy, silniční barvy," říká mluvčí SÚKL Šustková. U tobolek na povzbuzení erekce ale nebezpečí nekončí, další nejčastěji padělanou skupinou jsou anabolika a přípravky na hubnutí.

Tereza Šnoblová tn.cz / hru