Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.2. 2012 22:00

Ohře se vylévá z břehů, voda zatopila zahrady

Zamrzlá řeka
Zdroj: Mediafax
ilustrační foto

Počasí stále na některých místech republiky komplikuje dopravu. Pro všechny kraje platí od dnešních 18 hodin výstraha před ledovkou. V Beskydech spadla lavina.

Na řekách se vytvořily silné ledové kry. Většina vodních toků je souvisle zamrzlých. Vzhledem ke změně počasí a k rostoucím teplotám  taje led a sníh a řeky jsou až po okraj plné. Nejhorší situace je na Ohři, kde už voda zaplavila několik zahrad ležících blízko břehu.

 

"Zástupci útvaru si prohlédli Přívozní ulici, kde voda ohrožuje dva domky a jednali také s vedením Povodí Ohře a dohodli se, že těžká technika zatím použita nebude. Psycholožka Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje navštívila jednu rodinu, druhou doma nezastihla. Hasiči situaci dále monitorují a jsou připraveni zasáhnout,“ informoval mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan.

 

Podívejte se na reportáž:

 

 

Sobota bude ve znamení přeháněk. Na horách by mělo sněžit, v nížinách budou přeháňky smíšené, případně jen dešťové. Teploty přes den vyšplhají až k 7 stupňům, noční minima budou v rozmezí 1 až -3°C.

 

V neděli bude obloha opět oblačná až zatažená. Dešťové přeháňky budou přes den přecházet ve sněhové. Noční teploty klesnou nejníže k -1°C, přes den vyšplhají až k 8 stupňům.

 

Na některých místech republiky stále komplikuje dopravu sníh, který napadl v posledních dnech.

Aktuální přehled železničních uzavírek najdete zde.

 

CELOU DNEŠNÍ SITUACI JSEM SLEDOVALI ONLINE

 

18:02 Stav na železnici zůstává i nadále komplikovaný. Varování Českých drah se rozšířilo o Pardubický a Olomoucký kraj. Na Vysočině je už situace v normálu.

 

17:30 Ve Středočeském kraji mezi Mělníkem a Českou Lípou spadl na silnici I/9 strom.

 

17:20 Ve sněhem zasypaném Liberci pokračuje úklid ulic. "Na chodníky bude nasazeno 30 pracovníků ručního úklidu. V pondělí bude pokračovat úklid zastávek MHD a začne odvoz sněhu,“ uvedla mluvčí města Pavlína Stránská.

 

16:45 Lesy ČR vydaly varování kvůli padajícím větvím a stromům. Vzhledem k tomu, že sníh začíná tát a těžkne, hrozí, že návštěvníci lesa mohou snadno přijít k úrazu. "Lidé by měli chodit do lesů co nejméně a v případě návštěvy lesních porostů být nanejvýš ostražití," uvedl mluvčí firmy Zbyněk Boublík.

 

16:21 Na silnici I/9 v okolí Mělníka komplikují dopravu zbytky ledu a sněhu na vozovce.

 

16:15 Řeka Ohře se v Klášterci na Chomutovsku vylévá ze břehů. Je promrzlá až ke dnu a přicházející voda si hledá jinou cestu. "Zástupci útvaru si prohlédli Přívozní ulici, kde voda ohrožuje dva domky a jednali také s vedením Povodí Ohře a dohodli se, že těžká technika zatím použita nebude. Psycholožka Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje navštívila jednu rodinu, druhou doma nezastihla. Hasiči situaci dále monitorují a jsou připraveni zasáhnout,“ řekl mluvčí hasičů Lukáš Marvan.

 

16:11 Provoz na silnici I/14 mezi Hranicemi a Rokytnicí nad Jizerou byl obnoven. Komunikaci zablokoval sesunutý sníh.

 

16: 05 Kalamitní stav v Jablonci nad Nisou stále trvá. Sníh zde začal sice tát, ale problémem je hromadící se voda, která nemá kam odtéct. "Husté sněžení se v Jablonci během dne změnilo v déšť, případně déšť se sněhem. Vlivem změny počasí, teplot kolem nuly a chemického posypu začínají město kromě závějí trápit ještě velké louže na komunikacích," uvedla mluvčí města Fričová.

 

15:59 České dráhy hlásí komplikace nově i v Praze a ve Středočeském kraji.

 

15:48 Snowboardistu zavaleného sesuvem sněhu zachránili v pátek odpoledne v oblasti Pusteven členové Horské služby Beskydy. Sesuv jednadvacetiletý mladík sám způsobil, uvedl mluvčí horské služby Radek Zeman.

 

15:22 Silničářům se podařilo v pátek odpoledne vyčistit silnici I/10 k hraničnímu přechodu do Polska v Harrachově. Silnice bude pro nákladní auta zprovozněna v 15:30.

 

15:15  Sníh zastavil dopravu na silnici III/36814 mezi obcemi Trpík a Luková v Pardubickém kraji.

 

14:25 V Pardubickém kraji je dočasně uzavřená komunikace I/11 mezi Jablonným nad Orlicí a Šumperkem. Probíhá zde odklízení sněhu.

 

14:17 Problémy stále přetrvávají i na železnici. České dráhy aktuálně upozorňují na komplikace v kraji Ústeckém, Libereckém, Moravskoslezském i na Vysočině.

 

14:12 V Liebereckém kraji je obnoven provoz na silnici I/10 u Harrachova.

 

14:03 Magistrát města České Budějovice upozorňuje veřejnost na sníh padající ze střech a nabádá k opatrnosti při pohybu ve městě. Podle radnice může sníh, který se ze střech uvolňuje, ublížit lidem i způsobit škody na majetku, například na zaparkovaných autech.

 

13:30 Sjízdnost silnic v Pardubickém kraji komplikují sněhové jazyky, situace je špatná obzvlášť v okolí Lanškrouna.

 

13:06 Starostka města vyhlásila ve Vsetíně kalamitní stav. Kvůli přívlům sněhu tu nejsou sjízdné silnice. Lidé neprojdou ani po chodnících. "Po vyhlášení kalamitní situace není obec vázána časovými limity pro obnovu sjízdnosti a schůdnosti komunikací dle vyhlášky dané Plánem zimní údržby a nařízením o zmírňování závad schůdnosti chodníků," řekla mluvčí vsetínské radnice Jana Čadová.

 

12:55 Horská služba upozorňuje běžkaře na Šumavě, aby dbali maximální opatrnosti, nebo se vůbec nevydávali do volného terénu. V posledních dnech zde napadlo spoustu sněhu a v lesích se pod jeho tíhou mohou lámat větve.

 

12:45 Královéhradecký kraj hlásí uzavření komunikace III/3023 kvůli sněhu. Silnice je sjízdná pouze pro osobní automobily. Jedná se o úsek mezi Teplicemi nad Metují a obcí Meziměstí v obou směrech.

 

12:15 Hejtman kraje Vysočina odvolal kalamitní stav v regionu. "Všechny komunikace na Vysočině zařazené do páteřní silniční sítě budou sjízdné nejpozději do 15 hodin odpoledne,“ potvrdila mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Vysočina odvolala kalamitní stav, tank zůstává v pohotovosti

 

12:10 Neprůjezdná komunikace je v Ústeckém kraji, uzavřely ji sněhové jazyky. Jedná se o silnici II/223 u obce Lučná.

 

11:30 Pro kamiony a ostatní nákladní auta je v pátek dopoledne stále uzavřena silnice I/10 k hraničnímu přechodu Harrachov. Hlavní dispečer liberecké správy silnic Pavel Pospíšil řekl, že zlepšení by mohlo nastat odpoledne.

 

10:40 Od pátečních 18 hodin až do pondělních 10 hodin ráno je v platnosti výstraha na ledovku a náledí, a to pro celé území České republiky. V pátek o tom informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

 

10:31 Ve Střelné na Hornolidečsku platí kvůli přívalům sněhu od páteční půl deváté dopolední kalamitní stav. Obec Střelná zatím podle starosty Petra Kráčmara (nez.) od světa odříznutá není, samotná vesnice je však aktuálně neprůjezdná.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

10:11 Doprava na Vysočině se pomalu vrací do normálu, v pátek dopoledne nebyla průjezdná už jen jedina silnice mezi Brtnicí a Jestřebím na Jihlavsku.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Většina silnic na Vysočině už je průjezdná alespoň pro osobní auta

 

9:56 V Kraji Vysočina trvá kalamitní stav. Stále zůstává uzavřená silnice z Brtnice na Jestřebí na Jihlavsku, ostatní jsou už průjezdné alespoň v jednom směru pro osobní auta. Policisté monitorují dopravu a speciální vyprošťovací vozy jsou připraveny zasáhnout v nejkritičtějších úsecích. V záloze je i vyprošťovací tank.

 

Přehled krajů, ve kterých je vyhlášen kalamitní stav


9:40
Kalamitní stav, který ve čtvrtek po vydatných sněhových srážkách vyhlásilo město Bruntálu, je od pátečního rána odvolán. Silnice jsou průjezdné a sněžení ustalo.

 

9:15 Třetí stupeň lavinového nebezpečí vyhlásila v pátek Horská služba Jeseníky. V Krkonoších nebezpečí stouplo dokonce na stupeň čtvrtý, varují záchranáři na svých webových stránkách.


8:47 Na vyprošťování uvízlých kamionů na silnicích severní Moravy a Slezska nasadila moravskoslezská policie těžkou techniku. Na Frýdecko-Místecko vyjelo i obrněné kolové vozidlo policie, informovala v pátek krajská policejní mluvčí Soňa Štětínská.

 

Místa, kde hrozí pády lavin:

 

8:20 Na silnicích 45819 a 45814 mezi obcemi Rusín a Slezské Rudoltice na Bruntálsku upozorňují silničáři na sněhové jazyky ve vyšších polohách, komunikace je neprůjezdná a neudržovaná.

 

8:12 Uzavřené jsou kvůli sněhu na Trutnovsku silnice II/300 mezi Lamperticemi a Královcem a III/28624 z Benecka do Vrchlabí.

 

8:00 Příval sněhu na Frýdecko-Místecku v pátek ráno komplikuje provoz na silnici 56 u obce Staré Hamry, kde ve směru na Bílou u přehrady Šance kamiony od 7:30 hodin blokují jeden jízdní pruh a tvoří se dopravní zácpa.

 

7:56 Provoz na silnici I/11 v Mostech u Jablunkova, kde ve čtvrtek uvízly ve sněhu desítky kamionů i osobních automobilů v obou směrech, se podařilo v pátek brzy ráno obnovit. Informoval

 

7:42 V kraji Vysočina zasedal krizový štáb. Byl vyhlášen kalamitní stav s platností do odvolání.

 

7:30 Drážní inspekce vyšetřuje případ, kdy na trati mezi Kořenovem a Tanvaldem projel bez zastavení osobní vlak přes 4 zastávky. Je možné, že se vše stalo kvůli namrzlým kolejím.

 

PSALI JSME:

Osobní vlak projel několika zastávkami v plné rychlosti! Případ vyšetřuje inspekce

 

Předpověď počasí 17.2.12 - 2
Zdroj: Mediafax

 

Nejvyšší teploty meteorologové očekávají mezi 0 a +4 °C, v 1000 m na horách spadne rtuť teploměru na -2 °C. Odborníci na počasí varují před sněhovými jazyky od středních poloh, zvlášť ráno a dopoledne, večer se ojediněle vytvoří náledí. Vát má mírný západní až severozápadní vítr o rychlosti 3 až 7 m/s, v nárazech může dosahovat rychlosti až 15 m/s.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Policisté ruší dovolené. Rozdávají čaj a deky lidem v kolonách

 

Sobota bude ve znamení přeháněk. Na horách by mělo sněžit, v nížinách budou přeháňky smíšené, případně jen dešťové. Teploty přes den vyšplhají až k 7 stupňům, noční minima budou v rozmezí 1 až -3°C.

 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA:

 

 

V neděli bude obloha opět oblačná až zatažená. Dešťové přeháňky budou přes den přecházet ve sněhové. Noční teploty klesnou nejníže k -1°C, přes den vyšplhají až k 8 stupňům.

 

PODÍVEJTE SE NA SJÍZDNOST SILNIC

 

Dopravu ve Zlínském kraji komplikuje sníh

Zamrzlá řeka
Zdroj: Mediafax ilustrační foto
Silnice ve Zlínském kraji jsou v pátek sjízdné jen se zvýšenou opatrností. Připadl nový sníh, který podle silničářů komplikuje dopravu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Ke sněhu se přidalo náledí. ČTĚTE PŘEDPOVĚĎ

 

 Na Vsetínsku, Valašskomeziříčsku, v Beskydech, na Hornolidečsku i Brumovsku leží na cestách nižší třídy zbytky sněhu po pluhování. Na cestách I. a II. třídy udržovaných chemicky je ve vyšších polohách ujetá vrstva sněhu se sněhovou kaší do pěti centimetrů. Místy se vyskytují vyjeté ledové koleje.

 

Na ostatních komunikacích II. a III. třídy je ujetá vrstva sněhu do pěti centimetrů a v horských oblastech do 16 centimetrů. Místy jsou vyjeté ledové koleje a nárazový vítr tvoří závěje i jazyky, navíc se lokálně objevuje hustá mlha. Silničáři průběžně pluhují a provádějí posyp. Je zataženo, sněží a teploty jsou od minus sedmi do minus tří stupňů Celsia.

 

Na Zlínsku jsou většinou jedničkové cesty mokré po chemickém ošetření a komunikace nižší třídy tvoří ujetá vrstva sněhu krytá posypem. Je zatažená obloha, sněží a teploty se pohybují od minus sedmi do minus čtyř stupňů Celsia.

 

Na Kroměřížsku je na všech silnicích vrstva nového sněhu a cestáři průběžně provádějí posyp. Je zataženo, sněží a teploty se drží od minus tří do minus dvou stupňů Celsia.

 

Na Uherskohradišťsku je na vozovkách většinou rozbředlý sníh po chemickém ošetření. Je zataženo, sněží a teploměr ukazuje minus pět až minus tři stupně Celsia.


 

Dopravu ve Středočeském kraji omezují dešťové přeháňky

 

Sledujeme ON-LINE

Všechny silnice v Praze a středních Čechách jsou v pátek ráno sjízdné. Na většině území regionu jsou hlášeny dešťové srážky, teploty se pohybují od -1 do 1 stupně Celsia, vane slabý vítr. Informace poskytl server Dopravní info.cz

 

ČTĚTE TAKÉ:

Sníh ničí Itálii. Koloseum se bortí a padají střechy kostelů

 

V noci v regionu sněžilo a na silnicích leží místy vrstva rozbředlého sněhu. Dálnice i rychlostní komunikace jsou po chemickém ošetření vlhké ale sjízdné bez omezení, přesto silničáři nabádají ke zvýšené opatrnosti.

 

 

V Ústeckém kraji sníh uzavřel několik horských komunikací

Jen se zvýšenou opatrností jsou v pátek ráno sjízdné zasněžené silnice Ústeckém kraji. Silničáři na svém webu ale informují o několika uzavřených cestách, které jsou zasypané sněhem.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Úředníci nestíhají! Tisíce řidičů se tak snadno vyhne pokutám

 

Na dálnici D8 a většině silnic I. třídy leží vrstva nového sněhu nebo zbytky rozbředlého sněhu po chemickém posypu. Dálnice je kluzká, hrozí na ní námraza. Upozornění na námrazu platí také pro silnici I/8 u Paška Pole na Litoměřicku.

 

Pro nákladní auta je uzavřen horský úsek silnice I/7 mezi Chomutovem a horou sv. Šebestiána. Na silnicích II. a III. třídy jsou zbytky sněhu po pluhování, pod kterými může být ujetá zledovatělá vrstva posypaného sněhu, řada komunikací je obtížně sjízdná.

 

Na Chomutovsku je uzavřen devítikilometrový úsek silnice mezi Loučnou a Měděncem. Dále je to 5,4 kilometru dlouhá silnice mezi Výsluním a Kryštofovými Hamry a Vejprty - České Hamry. Na Ústecku sníh uzavřel silnici z Petrovic přes Krásný Les do Adolfova.

 

Teploty se v kraji pohybují od mínus 2° C do plus 2° C. Je zataženo, sněží nebo jsou sněhové přeháňky, na Chomutovsku dešťové, v Krušných horách fouká silný vítr.

 

 

V Libereckém kraji komplikuje dopravu sněžení

Sněžení komplikuje v pátek ráno dopravu v Libereckém kraji. Silničáři na svých stránkách doporučují při jízdě zvýšenou opatrnost, nutná je zimní výbava včetně řetězů.

 

Na rychlostní silnici R35 a silnicích I. třídy je vrstva nového sněhu nebo zbytky rozbředlého sněhu po chemickém posypu. Pro kamiony je stále uzavřena silnice I/10 z Deštné přes Kořenov do Harrachova ke státní hranici. Uzavírka potrvá nejméně do 12.00.

 

Na silnicích II. a III. třídy v Jizerských horách a Krkonoších leží vrstva nového sněhu nebo zbytky po pluhování. Na vozovkách může být zledovatělý ujetý posypaný sníh, sjízdné jsou se zvýšenou opatrností. Na řadě úseků vytváří vítr sněhové jazyky nebo závěje.

 

Kvůli závějím a kluzké vozovce je od středy uzavřeno několik silnic nižších tříd a místních komunikací na Semilsku a Jablonecku. Další silnice jsou sjízdné jen velmi obtížně. Zejména ve vyšších polohách Krkonoš a Jizerských hor projedou jen osobní auta vybavená řetězy.

 

Teploty se pohybují od minus 6° C po nulu. Je zataženo, fouká slabý vítr a sněží nebo jsou sněhové přeháňky.

 

 

V Jihomoravském kraji sněží, silnice jsou s opatrností sjízdné

Mapa - kalamitní stav
Zdroj: TN.cz

Dálnice a silnice v Jihomoravském kraji jsou v pátek ráno s opatrností sjízdné. Na řadě míst se tvoří sněhové jazyky a závěje, řekl agentuře Mediafax dispečer silničářů.

 

Na dvou třetinách území jižní Moravy sněží. Silničáři udržují silnice sjízdné, při jízdě je však třeba mimořádná opatrnost. V okolí dálnice fouká slabý vítr stejně jako u rychlostních silnic, kde se vyskytují sněhové přeháňky. Teploty se v Jihomoravském kraji pohybují od minus 5 stupňů Celsia po nulu. Na většině území je snížená dohlednost vlivem srážek.

 

Na Hodonínsku sněží a na silnicích leží čerstvý sníh. Fouká tam nárazový vítr a hrozí tvorba sněhových jazyků. Na Břeclavsku jsou sněhové přeháňky a silný vítr.

 

Sněhové jazyky a závěje se tvoří na Znojemsku, kde fouká silný vítr a na komunikacích se nachází rozbředlý sníh. Ten se drží i na Brněnsku. Také tam fouká silný vítr a hrozí sněhové jazyky. Obdobná situace je na Vyškovsku, kde rovněž sněží a tvoří se sněhové jazyky a závěje. Sněhové jazyky hrozí také na Blanensku.

 

 

V Královéhradeckém kraji sněží, několik silnic je uzavřeno

Silnice v Královéhradeckém kraji byly v pátek ráno sjízdné jen se zvýšenou opatrností. Na většině z nich leží rozbředlý sníh, uvádí Ředitelství silnic a dálnic na svých webových stránkách s tím, že místy se tvoří sněhové jazyky nebo závěje.

 

Uzavřené jsou kvůli sněhu na Trutnovsku silnice II/300 mezi Lamperticemi a Královcem a III/28624 z Benecka do Vrchlabí.

 

Na většině silnic v nižších polohách regionu leží rozbředlý sníh, na Rychnovsku pak vrstva nového sněhu. Viditelnost v celém kraji snižuje sněžení. V některých olbastech mrholí a vane slabý vítr.

 

Teploty se drží kolem minus tří stupňů Celsia.

 

 

V Moravskoslezském kraji leží na vozovkách zbytky rozbředlého sněhu

Silnice i dálnice na severu Moravy a Slezska jsou v pátek mokré po chemickém ošetření, se zbytky rozbředlého sněhu a sjízdné se zvýšenou opatrností. Silničáři na webové stránce Ředitelství silnic a dálnic varují na Ostravsku před ledovkou.

 

Ledovka v délce 100 metrů ztěžuje provoz v kopci na silnici 11 u obce Velká Polom na Ostravsku.

 

Na silnicích 45819 a 45814 mezi obcemi Rusín a Slezské Rudoltice na Bruntálsku upozorňují silničáři na sněhové jazyky ve vyšších polohách, komunikace je neprůjezdná a neudržovaná.

 

Na Opavsku a Karvinsku je vlivem sněhových přeháněk snížená dohlednost, na Na Bruntálsku a Frýdecko-Místecku leží na silnicích nižších tříd a inertních úsecích ujetá vrstva sněhu s posypem, sjízdné jsou se zvýšenou opatrností.

 

V Jeseníkách je zataženo a sněží, teplota je minus sedm stupňů Celsia, silnice jsou pod vrstvou ujetého sněhu, sjízdné s opatrností.

 

V Beskydech pokrývá komunikaci I/56 Ostravice - Bílá ujetá vrstva sněhu, dohlednost je snížená vlivem sněhových srážek.


 

Silnice na Vysočině jsou sjízdné, na okreskách dopravu komplikuje sníh

Dopravu na Vysočině komplikuje v pátek ráno sníh, který padá v dvou třetinách kraje, zejména na Havlíčkobrodsku, Jihlavsku a Třebíčsku. Jak informoval agenturu Mediafax dispečer silničářů, tvoří se sněhové jazyky a závěje, dálnice a všechny hlavní silnice jsou přesto sjízdné.

 

Dálnice D1 je sjízdná se zvýšenou opatrností. V jejím okolí se vyskytují sněhové přeháňky. Teploty se na Vysočině, kde je na celém území kvůli srážkám snížená dohlednost, pohybují od -5 do -1 stupně Celsia.

 

Na Třebíčsku vydatně padá sníh, fouká silný vítr a tvoří se závěje. Stejná situace je na Havlíčkobrodsku a Jihlavsku, kde silničáři doporučují v některých kopcovítých úsecích použití sněhových řetězů.

 

Sněhové přeháňky a závěje komplikují provoz také na Žďársku.

 

Na Jihlavsku, Třebíčsku a Žďársku pokrývá až šedesát procent okresních silnic posypaná zledovatělá vrstva sněhu, téměř na polovině okresek Pelhřimovska a Havlíčkobrodska leží čerstvý ujetý sníh. Silničáři průběžně ošetřují vozovky posypem.

 

 

Silnice v Olomouckém kraji pokryl nový sníh, jsou sjízdné jen s opatrností

V Olomouckém kraji sněží a silnice jsou většinou pokryté vrstvou nového sněhu. Na Jesenicku vane silný nárazový vítr, uvádí silničáři na svých webových stránkách.

 

Silnice všech tříd jsou pokryté buďto rozbředlým sněhem nebo vrstvou nového sněhu a silničáři vybízejí řidiče ke zvýšené opatrnosti.

 

Na silnici 44 u obce Bělá pod Pradědem na Jesenicku za obci Filipovice směrem na Šumperk je uzavřený jeden jízdní pruh, na okraji silnice stojí kamiony.

 

 

Silnice v Pardubickém kraji jsou sjízdné s opatrností, většinou sněží

Silnice v Pardubickém kraji byly v pátek ráno sjízdné jen se zvýšenou opatrností. Na vozovkách leží sníh nebo jeho rozbředlé zbytky, uvádí silničáři na svých webových stránkách.

 

Na většině území sněží. Na vozovkách leží nová vrstva sněhu, rozbředlá sněhová kaše, na vozovkách II. a III. třídy pak ujetá vrstva sněhu pokrytá posypem.

 

Stále neprůjezdná je silnice I/11 v úseku Červená Voda přes Suchý Vrch na Jablonné nad Orlicí.

 

Silničáři vybízejí k mimořádné opatrnosti na silnici 34 v obcích Kamenec u Poličky, Široký Důl, Oldřiš, Borová a Pustá Kamenice na Svitavsku. Také silnice 34 v obcích Proseč, Krouna, Kladno, Vojtěchov a Raná na Chrudimsku je sjízdná velmi opatrně. Podmínky na silnici jsou ztížené, ve vyšších polohách se tvoří sněhové jazyky.

 

 

V Plzeňském kraji jsou silnice většinou mokré a se zbytky rozbředlého sněhu

Ledovka
Zdroj: tn.cz / Mediafax Od pátečního večera do pondělního rána platí výstraha před ledovkou - ilustrační foto

V Plzeňském kraji jsou v pátek ráno silnice většinou mokré po chemickém ošetření, místy pokryté rozbředlou vrstvou sněhu. Na Klatovsku a v horských oblastech Šumavy leží na silnicích všech tříd ujetá vrstva sněhu s posypem, informují na svých internetových stránkách silničáři.

 

Dálnice D5 je mokrá po chemickém ošetření. Zbytky rozbředlého sněhu jsou na silnicích na Tachovsku, severním i jižním Plzeňsku, Domažlicku i na Rokycansku.

 

Na Klatovsku a na Šumavě leží na silnicích všech tříd ujetá vrstva sněhu krytá posypem, komunikace jsou sjízdné se zvýšenou opatrností a stále ještě sněží. Teploty se pohybují v rozmezí minus jeden až jeden stupeň Celsia, na Šumavě klesly až na minus šest stupňů.

 


V Karlovarském kraji jsou silnice mokré se zbytky sněhu

Mapa - laviny
Zdroj: TN.cz

Silnice v Karlovarském kraji jsou v pátek ráno mokré po chemickém ošetření a se zbytky rozbředlého sněhu, sjízdné se zvýšenou opatrností. Na většině území padá sníh s deštěm, varují silničáři.

 

Rychlostní komunikace R6 je mokrá po chemickém ošetření a se zbytky rozbředlého sněhu, padá sníh s deštěm. Teploty se pohybují v rozmezí minus jednoho a plus dvou stupňů Celsia.

 

Podobná situace je i v ostatních částech Karlovarského kraje, kde silnice jsou silnice všech tříd mokré po chemickém ošetření a se zbytky rozbředlého sněhu. Komunikace jsou s opatrností sjízdné.

 

 

Dopravu v jižních Čechách komplikuje sníh, na silnicích se tvoří jazyky

Jihočeské silnice jsou v pátek ráno sjízdné, silničáři však nabádají k opatrnosti. Na většině území sněží a fouká silný vítr, tvoří se sněhové jazyky.

 

Silnice prvních tříd v regionu jsou ošetřené chemickým posypem, leží na nich rozbředlý sníh. Silnice druhých a třetích tříd pokrývá rozbředlý sníh. Hrozí tvorba sněhových jazyků a závějí na všech silnicích. Na horách připadlo v noci až pět centimetrů nového sněhu, tvoří se závěje a jazyky.

 

Teploty se v regionu pohybují od minus čtyř do nuly stupňů Celsia, je zataženo a na většině území sněží či padá déšť se sněhem. Fouká silný vítr.

klab / kos tn.cz / Mediafax
Reklama