Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Pozor! Další jedovatá kojenecká lahvička Boček!

nebezpečná kojenecká láhev
Zdroj: TN.cz

Na trhu se objevila další nebezpečná kojenecká láhev značky Boček s motivem Toma a Jerryho, varuje ministerstvo zdravotnictví. Novináře o tom v úterý informoval mluvčí resortu Vlastimil Sršeň s tím, že láhev obsahuje bisfenol A.

Láhev má objem 250 mililitrů a byla vyrobená z průhledného plastu. Má také odměrku červené barvy a sehnat ji lze v různých barevných provedeních - například v zelené nebo růžové.
 

Láhev je uložená v papírové skládačce, která slouží i k zavěšení výrobku na regál. Také na přední straně skládačky jsou nápisy Tom a Jerry a BOČEK ®. Na zadní straně skládačky najdou spotřebitelé mimo jiné i EAN výrobku - 8590310996251.
 

Bisfenol se v kojeneckých láhvích nesmí používat proto, že některé jeho účinky mohou působit biochemické změny v mozku, ovlivňovat imunitu i zvyšovat náchylnost k nádorům prsu.
 

Tatáž firma uvádí nebezpečný výrobek určený pro děti a obsahující bisfenol na trh opakovaně. Letos v září ministerstvo varovalo před nebezpečným hrníčkem značky Boček. A jedovatých kojeneckých lahví této firmy ministerstvo odhalilo hned několik!

 

PSALI JSME:

POZOR! Dětský hrníček obsahuje jedovatý bisfenol

 

V červenci ministerstvo vydalo varování před kojeneckou lahví firmy Boček o objemu 125 mililitrů s motivem Toma a Jerryho a o objemu 250 mililitrů s motivem broučka.

 

PSALI JSME:

POZOR! V prodeji je nebezpečná kojenecká láhev!

 

 

Jen o pár dní později potom objevilo další jedovatou kojeneckou láhev jménem Slza rovněž o objemu 250 ml. Všechny obsahovaly bisfenol.
 

PSALI JSME:

 RODIČE, POZOR na nebezpečnou KOJENECKOU LAHEV!

 

 

hel tn.cz / Mediafax