počasí

Česko zasáhly silné bouřky a krupobití! Jak bude dál? PŘEDPOVĚĎ

Předpovědi meteorologů se vyplnily. Česko zasáhly silné bouřky. Silný vítr a déšť udeřily ve středních Čechách, na Liberecku a Vysočině.

Silné bouřky doprovázené přívalovými srážkami, silným větrem a krupobitím zasáhly ve středu odpoledne nejen Čechy, ale i západní části Moravy. "Silně bouřilo po 17. hodině ve středních Čechách, na Liberecku a Vysočině," uvedla ve středu  pro TN.cz meteoroložka Dagmar Honsová s tím, že situace se nezmění ani ve čtvrtek, kdy hrozí opět krupobití.
 

Zatímco na západě a severu Čech bouřky odezněly, ve východních Čechách, na Českomoravské vrchovině a v západní polovině Moravy by s nimi měli lidé počítat až do čtvrteční noci. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) tak rozšířil a částečně i prodloužil svou úterní výstrahu před bouřkami.

 

Při bouřkách může v přívalových srážkách za hodinu napršet až kolem 30 milimetrů, mohou padat i kroupy a silný nárazový vítr může dosáhnout rychlosti až 72 kilometrů za hodinu. Ojediněle mohou být zatopena níže položená místa a sklepy, hrozí i zranění předměty uvolněnými větrem nebo ulomenými větvemi a zásah bleskem, varovali meteorologové.

 


A jak bude dál?

 

Čtvrtek
 

Ve čtvrtek bude převážně oblačno, místy přeháňky. Na Moravě a ve Slezsku místy, jinde jen ojediněle se objeví bouřky. Večer v Čechách budou srážky ustávat a zároveň bude ubývat oblačnost. Nejvyšší denní teploty budou mezi 21 až 25 °C, na východě 28 °C.
 

Výstraha: Varování před silnými bouřkami platí pro Jihomoravský, Královehradecký, Olomoucký a Pardubický kraj a Kraj Vysočina do čtvrteční 22. hodiny.
 


Pátek

 

První den prodlouženého víkendu bude oblačno až polojasno, místy se objeví i přeháňky, na východě území místy také bouřky. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat 22 až 26 °C.
 

Sobota
 

V sobotu bude polojasno, odpoledne přechodně až oblačno a místy přeháňky nebo bouřky. Teploty se přes den na teploměru ukážou 22 až 26 °C.
 

Výhled od neděle do středy
 

Bude jasno až polojasno, během dne při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo i bouřky. Přes den se teploty budou pohybovat mezi 22 až 27 °C.

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Prázdniny odstartují deštivě, léto se vrátí až koncem července

tn.cz / hmr