Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

povodňový přehled

POZOR! V oblastech záplav nemusí fungovat mobilní telefony

povodně
Zdroj: Mediafax

Sítě mobilních operátorů mohou být v oblasti záplav lokálně přetížené. Několik vysílačů už je také kvůli vodnímu živlu mimo provoz. Operátoři také připravili pro lidi zasažené povodněmi speciální nabídky.

Povodně si žádají svou daň také na mobilních operátorech. Například T-Mobile má kvůli přerušené dodávce proudu mimo provoz už sedm vysílačů a podobně je na tom i Vodafone, kterému jich nefunguje šest. Jejich okolí by ale měly pokrývat sousední základnové stanice, takže by lidé neměli být úplně bez signálu.

 

"V Praze máme mimo provoz čtyři vysílače v důsledku odpojení elektřiny, vysílače jsou bohužel díky povodni nedostupné. Jejich provoz přebírají jiné vysílače v okolí. Dva vysílače jsou mimo provoz ze stejného důvodu mimo Prahu. Některé další běží na záložních bateriích, případně jsou již přepojeny na dieselové agregáty," uvedla mluvčí Vodafonu Markéta Kuklová.

 

V některých postižených oblastech, například u ústí Berounky nebo na Mělnicku, jsou sítě také krátkodobě přetíženy. Pokud by se někdo ocitl v takové lokalitě v nouzi a nemohl se zrovna dovolat, může pro tísňovou linku zkusit použít i jinou mobilní síť. Stačí totiž ze svého mobilu vyndat SIM kartu a vytočí 112. Měli by být přednostně spojeni prostřednictvím jakékoliv funkční sítě.

 

Speciální povodňové balíčky
 

Operátoři pro lidi postižené povodněmi také přichystali speciální nabídky. Například T-Mobile nabídne od středy ve prodejnách 4000 mobilů za jednu korunu a předplacené SIM karty za dvě Kč nabité kreditem na 200 Kč. Zákazníci také mohou požádat o odložení splatnosti faktur nebo využití splátkového kalendáře.

 

 

Vodafone pak přišel s nabídkou prominutí měsíční úhrady za služby. Zaplavení zákazníci se tak nebudou muset ohlížet na počet provolaných minut a zaslaných SMS. Pro uplatnění této finanční úlevy ale musejí zákazníci navštívit jakoukoliv prodejnu Vodafonu nebo o ní zažádat prostřednictvím internetové samoobsluhy.
 

tn.cz / ČTK / mrk