ŠÍLENÉ POČASÍ! Co je to za léto? Silné deště drtí ČR! ŘEKY HROZÍ POVODNĚMI! Mapa deště ZDE!

Povodně
Zdroj: TN.cz
Velká voda hrozí v Libereckém a Ústeckém kraji - ilustrační foto.

Českou republiku sužují silné deště. V některých lokalitách dokonce hrozí, že se řeky opět rozvodní.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Povodňovou pohotovost s vysokým stupněm nebezpečí vyhlásili hydrometeorologové na Liberecku od sobotního poledne do nedělního večera. Varování před vydatnými dešti pak platí od sobotního rána pro Liberecký i Ústecký kraj.

 

 

 

PSALI JSME:

VELKÁ PŘEDPOVĚĎ POČASÍ! Dávejte pozor ZASE HROZÍ POVODNĚ! Ženou se silné deště!

POČASÍ: Oblačnost a přeháňky, HROZÍ I LOKÁLNÍ ZÁPLAVY

 

Řeky, potoky a přehrady jsou plné od minulého týdne, kdy hlavně na Liberecku přívalové deště rozvodnily několik toků. Na severu Čech začalo opět pršet už v pátek večer a v noci. V sobotu ráno ale zatím zůstávají všechny toky v limitech pro normální stav a jejich hladiny nijak výrazně nestoupají.

 

 

Vydatné deště ale podle předpovědi region ještě čekají. Během sobotního dopoledne má v Libereckém kraji spadnout kolem 20 milimetrů srážek, od sobotního poledne do nedělního rána dalších 30 až 40 milimetrů. Podle předpokladů meteorologů hrozí, že řeky stoupnou na 1. a 2. povodňové stupně. Hasiči a povodňové komise v jednotlivých obcích podél toků jsou tak opět v pohotovosti. Rozvodnění hrozí na řekách, které se rozlily už minulý týden - Smědé, Řasnici, Jeřici a Lužické Nise.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

V Ústeckém kraji by mohla vystoupat na 1. povodňový stupeň opět Mandava nebo Kamenice, zatím je ale i tam situace klidná.

 

Podívejte se na páteční reportáž o počasí na Liberecku: 

 

tn.cz / Mediafax