Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

mapky otevření silnice

PRAŽSKÁ DOPRAVA: Strakonická ulice je opět průjezdná! Metro jezdí v celé délce všech tras

Povodně - doprava
Zdroj: Isifa / Mafra / Dan Materna

Řidiči v Praze se mohou radovat. Od pátečního ráno je totiž znovu otevřena Strakonická ulice spojující Prahu s jihem Čech. Na silnici ovšem mají kvůli záplavám stále zakázán vjezd auta s váhou nad šest tun.

Důležitá ulice byla neprůjezdná od pondělního rána. Ve středu po ní začaly opět jezdit alespoň autobusy MHD. Nyní ji už tedy mohou využít i osobní automobily.

 

Kromě toho se ráno v Praze otevřela i ulice Generála Šišky. Uzavřeno však v metropoli stále zůstává přes čtyři desítky ulic. V celé ČR je pak neprůjezdných 120 úseků silnic.

 

Přehled uzavřených silnic v Praze najdete v následujícím dokumentu:

 

Uzavřené komunikace 7.6. [pdf]

 

Metro, které bylo v posledních dnech také částečně uzavřeno, jezdí od pátečního rána po celé délce všech tras. Některými stanicemi však soupravy projíždějí bez zastavení. Na lince A jsou to stanice Staroměstská a Malostranská, na lince B Florenc, Křižíkova, Invalidovna a Palmovka a na lince C Florenc, Vltavská a Nádraží Holešovice.

 

 

V celé ČR bylo dnes ráno uzavřeno stále přes 120 úseků silnic. Pořád je například pro nákladní auta neprůjezdná část dálnice D8. U Veltrus je na D8 uzavřen most přes Vltavu pro kamiony s váhou nad 12 tun a zavřený je i Exit 68 ve směru na Ústí nad Labem kvůli zaplavení silnice I/30 v Ústí.
 

tn.cz / ČTK / mrk