Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Pražská muzejní noc přilákala přes 180 tisíc lidí, více než loni

Muzejní noc, 12.-13.6.2010
Zdroj: Mediafax
Pražskou muzejní noc pořádalo Národní muzeum spolu s Asociací českých muzeí a galerií a Dopravním podnikem

Pražská muzejní noc se setkala s velkým zájmem veřejnosti, na akci zavítalo 182 tisíc lidí.

Hodinu přes půlnoc ze soboty na neděli nabídla Muzejní noc 53 otevřených objektů celkem osmadvaceti institucí, kam podle koordinátorky této akce Ivany Havlíkové zavítalo 182 530 návštěvníků.

 

"Letošní sedmý ročník tak o málo předčil úspěch toho loňského, kdy jsme podle informací pracovníků u vchodů přivítali na 180 tisíc lidí," řekla dnes Havlíková.

 

Ve větší míře přicházely letos podle ní celé rodiny; organizátoři se totiž řadou konkrétních akcí zaměřili na děti. Kreativní a interaktivní programy byly součástí takzvané Dětské stezky. Za každý splněný úkol dostali malí návštěvníci razítko a za ta pak v informačních stanech malou odměnu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

ČNB dnes pořádá Den otevřených dveří, koná se i Muzejní noc

 

"V pořadí už sedmá Pražská muzejní noc byla kulturním svátkem pro návštěvníky i zúčastněné instituce," komentoval úspěch generální ředitel Národního muzea Michal Lukeš. Muzea podle něj opět připomněla svůj smysl a význam pro společnost; svou aktivitu směrovala především na ty, kteří nepatří mezi jejich pravidelné návštěvníky.

 

Pražskou muzejní noc pořádalo Národní muzeum spolu s Asociací českých muzeí a galerií a Dopravním podnikem. Jeho devět mimořádných bezplatných autobusových linek jednotlivá muzea a galerie propojilo; během šesti hodin najely 6 500 kilometrů. V jednotlivých objektech na zájemce čekaly kromě zdarma otevřených stálých expozic i komentované prohlídky, koncerty, divadelní představení, filmové projekce, přednášky a další akce. Na trať se večer vydala i speciální "poštovní tramvaj", v níž mohli filatelisté získat příležitostné razítko a podat tu své dopisy.

 

Díky organizátorům letos lidé neminuli ani Muzeum populární hudby, Podskalskou celnici, Galerii Vyšehrad, Chvalský zámek, Hrdličkovo a Chlupáčovo muzeum Přírodovědecké fakulty či Muzeum pražské energetiky.

tn.cz / ČTK