drama v hlavním městě

VÝBUCH V PRAZE: Palestinský velvyslanec zemřel po explozi trezoru

Výbuch v bytě palestinského velvyslance Džamála Muhammada Džamála
Zdroj: Michal Černý / ČTK

Policisté, hasiči i záchranka zasahují v pražské Internacionální ulici. V jednom z tamních bytů došlo k výbuchu. Zranění utrpěl palestinský velvyslanec, který odpoledne podle informací TV Nova zemřel v nemocnici.

Silný výbuch vyděsil v poledne pražskou čtvrť Suchdol. Ozval se z Internacionální ulice, kde má novou rezidenci palestinský velvyslanec. Na místo se ihned sjelo velké množství policistů, záchranka i hasiči.
 

Okolí policisté ihned uzavřeli a vyšetřují okolnosti. U výbuchu zasahují nejméně čtyři hasičské vozy, a stejný počet sanitek. Místo ze vzduchu monitoruje vrtulník a k události byl povolán i pyrotechnik, který prohledává vedlejší budovu velvyslanectví.


Speciálně vycvičený pes v domě označil nová místa, kde by mohly být další výbušniny. Do Suchdola proto míří další posily, policisté rozšiřují uzavřené pásmo.

 


Při explozi byl těžce zraněn palestinský velvyslanec Džamál Muhammad Džamál. Převezen byl do Ústřední vojenské nemocnice, kde podle informací TV Nova svým zraněním podlehl.


Na místě byla kvůli nadýchání zplodin ošetřena i jeho žena, kterou záchranka převezla do Motola. Její zranění by neměla být vážná.
 


"Pozemky i budova, kde se to stalo, patří Palestincům. Mají tam nově vybudovanou ambasádu a velvyslanec tam má svůj nový byt. Výbuch byl přímo v prostoru velvyslancova bytu v místnosti s trezorem," řekl TN.cz Michal Černý, který bydlí v sousedství.


GALERIE: Výbuch v Internacionální v Praze

1
/
16
Zdroj: TN.cz
Výbuch v Internacionální ulici v Praze - 2


"Ano, výbuch můžu potvrdit, informace je ale čerstvá bližší informace budou později," řekla mluvčí policie Andrea Zoulová. K areálu v Suchdole nicméně míří policejní prezident Martin Červíček.
 

Velvyslanec utrpěl zranění hrudníku, břicha a hlavy, která byla neslučitelná se životem. Exploze podle vyšetřovatelů nastala po neodborné manipulaci s trezorem, ve kterém byly umístěny výbušniny.


Podle policie by se tedy nemělo jednat o teroristický čin.

vrl TN.cz