Před 15 lety: Smrt Karla Kryla

3. března 1994. Umřel Karel Kryl nebo je to jen černý žert oblíbeného písničkáře?

Zpráva o náhle smrti Karla Kryla, která přišla z německého Pasova, vypadala definitivně. Přesto ji někteří zpěvákovi přátelé nemohli a snad i nechtěli uvěřit. Volali do pasovské nemocnice, kde nikdo nic nevěděl a tak se těšili nadějí, že jde o další černý žert kamaráda Karla. Omluvu, kterou mu za to slibovali, mu však už sdělit nemohli.

Kromě této smutné zprávy přijel ten den z Bavorska i host, na kterého na českobudějovickém náměstí zlostně pokřikovaly desítky lidí. Předák sudetských Němců Franz Neubauer si však z toho nic nedělal. Výkřiky "Táhni domů" a výstřel, který v reportáži slyšíme v pozadí ho nechaly v klidu rozprávět o majetkovém vyrovnání.

V kauze lehkých topných olejů se diváci dočkali zprávy o prvním zatčeném. A místo zvířátka na konec tady byla zpráva o premiéře "netradičního ztvárnění" Romea a Julie v Národním divadle. Se vší vážností - a kdo tomu nevěří, ať se podívá.

Každý den na tomto místě vám tn.cz přináší výběr z Televizních novin před patnácti lety z archivu televize Nova. Zařazujeme pouze ty příspěvky, na které máme vysílací práva a chybí tedy např. agenturní zahraniční nebo sportovní zpravodajství. Ani domácí příspěvky nejsou v úplném počtu kvůli zachování únosné délky videa. Jednotlivé příspěvky jsou však kráceny v minimální míře pro autentičtější vzpomínku na tehdejší podoby televizního zpravodajství
 

TN.cz