Jak bude?

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ: Špatná zpráva pro lyžaře, sníh jen tak nepřijde

Počasí - sněžení
Zdroj: Mediafax

Natěšené lyžaře ta zpráva příliš nepotěší. Na sníh to v Česku ještě dlouho nevypadá. Přinejmenším ne v listopadu. Na horách sice občas trochu nasněží, ale ani tam se bílá pokrývka neudrží a během dne roztaje. Očekávejte spíše podzimní sychravo.

I když se lidé na sociálních sítích, ale třeba i na TN.cz chlubí fotografiemi prvního sněhového poprašku nebo zamrzlými okny svých aut, ta pravá bílá zima je letos ještě daleko.
 

"Vypadá to, že až do konce listopadu se sněžení dočkáme jen v horských oblastech a vyšších polohách. Sníh ale nevydrží a přes den roztaje i tam. Lyžařská sezóna se zkrátka zatím ještě nekoná," potvrdila meteoroložka společnosti Meteopress Dagmar Honsová. Dodala, že výraznější srážky můžeme očekávat zejména příští týden ve středu a ve čtvrtek, ale jen na horách a ve vyšších polohách budou sněhové. I pro ně ale platí, že se tam sníh dlouho neudrží.
 

 

Podle Honsové se nacházíme v jakémsi přechodu mezi podzimem a pravou zimou. I když jsme v jiných letech měli štěstí na chladné i teplejší extrémy. "Dnes máme 13. listopadu. V roce 2005 v tenhle den začalo sněžit na celém území a odstartovala tím lyžařská sezóna. Naopak v roce 2010 připadaly na tento den skoro jarní teploty. Bylo kolem 16 °C nad nulou," upozornila na proměny jednotlivých sezón Honsová.
 

Jak tedy bude v příštích sedmi dnech? "Počasí nejbližších dnů bude hodně proměnlivé – srážky se budou vyskytovat jen ojediněle a na víkend bychom se mohli vyhnout deštníkům úplně. Nejvyšší odpolední teploty se ale vyšplhají jen na 10 °C," shrnula Honsová.
 

V pátek bude oblačno až zataženo, na východě místy déšť nebo přeháňky. Noční teploty 4 až 0 °C. Denní teploty 4 až 8 °C. Severovýchodní vítr 2 až 6 m/s.
 

V sobotu bude oblačno až polojasno. Noční teploty 4 až 0, při vyjasnění -2 °C. Denní teploty 6 až 10 °C. Jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s.
 

V neděli bude převážně polojasno, ojediněle zataženo nízkou oblačností a mlhavo. Noční teploty 4 až 0 °C. Denní teploty 5 až 9 °C. Jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s.
 

Info

Zima se projeví i na účtech za energie. Zkontrolujte si, jestli je nepřeplácíte.

Kalkulačka energií

 

V pondělí bude převážně polojasno, místy zataženo nízkou oblačností a mlhavo. Noční teploty 4 až 0 °C. Denní teploty 5 až 9 °C. Jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s.
 

V úterý bude polojasno až oblačno, místy zataženo nízkou oblačností nebo mlhavo. Ranní teploty 5 až 1 °C. Denní teploty 5 až 9 °C. Jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / gar