PŘEDPOVĚĎ na LEDEN: Nejdřív sněžení. Pak přijde obleva!

Leden bude teplotně průměrný, už zřejmě ne tak mrazivý jako prosinec. Kolem 8. ledna do Česka přijde obleva, vyplývá z dlouhodobé předpovědi, kterou v pátek zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

V prvním lednovém týdnu by mělo být převážně oblačno, místy může připadnout nový sníh. Na konci první dekády měsíce se mohou vyskytovat také mrznoucí srážky.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi -2 až -8 °C, uprostřed období zejména při zmenšené oblačnosti mohou klesnout až k -12 °C. Nejvyšší denní teploty se budou zpočátku měsíce krátce pohybovat kolem nuly, postupně se opět ochladí až na -5 stupňů. Postupně by se však mělo oteplovat, na začátku druhého lednového týdne přijde obleva.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash."Obleva Česko čeká kolem 8. ledna. Vyšší teploty by mohly vydržet i několik dní, v nížinách se bude teplota pohybovat i nad 5 stupni," uvedl v pátek mluvčí ČHMÚ Petr Dvořák. Sníh na horách podle Dvořáka však oblevu přečká, lyžovat půjde dál.

V dalších lednových týdnech přibude v Česku oblačnosti, v nížinách se budou teploty nadále pohybovat kolem nuly. Podobné počasí by podle meteorologů mělo vydržet až do konce měsíce.

tn.cz / Mediafax