jak bude

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ: Krutá zima zítra končí! Čeká nás oteplení a místo sněhu déšť!

Počasí - zima bez sněhu_3
Zdroj: Thinkstockphotos

Krátká bílá zima, kterou zažíváme v posledních dnech, zítřkem patrně skončí. Teprve později se uvidí, jestli je to jen krátká jarní přestávka nebo definitivní konec meteorologické zimy. Připravte se na oteplení a déšť. A paradoxně i na nebezpečné náledí...

Jako by si s námi počasí hrálo. První polovina ledna připomínala spíše jaro. Pak se obrátilo proudění vzduchu a zimu nad Česko přivál "severák". Teď se proudění vzduchu znovu obrací. "Zbytek týdne přinese oteplování – bude k nám proudit teplý vzduch od jihu a to kolem tlakové níže nad západní Evropou," vysvětlila meteoroložka společnosti Meteopress Dagmar Honsová.
 

Přidala rovněž i důrazné varování před náledím na silnicích. Noční teploty se totiž stále budou držet pod nulou, a tak především ráno a dopoledne budou muset řidiči na svých cestách dávat velký pozor.
 

Milovníky zimy a lyžování ale přesto meteoroložka může potěšit. Cestu na sjezdovky přímo doporučuje: "Vyražte na hory, podmínky pro lyžování budou dobré – díky sněžení a umělému zasněžování přibylo na sjezdovkách za poslední týden i 20 cm sněhu."
 

 

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ DO KONCE TÝDNE

Dnes bude přes den zataženo až oblačno, ojediněle slabé sněžení. Postupně budou srážky přecházet ke smíšeným nebo mrznoucím. Nejvyšší teploty -3 až 1 °C, místy až 4 °C. Teplota v 1000 m na horách kolem -2 °C. Mírný jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

V pátek bude zataženo až oblačno, místy déšť se sněhem. Noční teploty 0 až -4 °C. Denní teploty -1 až 3 °C, ojediněle až 6 °C. Jihovýchodní vítr 4 až 8 m/s, nárazy 15 m/s.
 

V sobotu bude zataženo až oblačno, místy déšť se sněhem. Noční teploty 0 až -4 °C. Denní teploty -1 až 3 °C, ojediněle až 6 °C. Jihovýchodní vítr 4 až 8 m/s, nárazy 15 m/s.
 

V neděli bude v západní polovině území zataženo až oblačno, místy déšť se sněhem, na východě až polojasno. Noční teploty 0 až -4 °C. Denní teploty -1 až 3, místy až 5 °C. Jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s.
 

VÝHLED POČASÍ NA PŘÍŠTÍ TÝDEN

Podobný charakter počasí přinese i příští týden - bude oblačno až zataženo, místy mlhy. Noční teploty 0 až -4 °C. Denní teploty 0 až 4 °C. Jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Pavelková nakupovala na zimu: Oblečení na lyže ji stálo 45 tisíc!

Bosá noha: Saša z Comebacku chodí v zimě nalehko

tn.cz / gar