Aprílové počasí

PŘEDPOVĚĎ: Teploty spadnou až o 9 stupňů, mohlo by i SNĚŽIT!

Téma:

Čeká nás typicky aprílové počasí, jeden den pošplhají teploty přes 20 stupňů a další den se výrazně ochladí a teploty spadnou až o 9 stupňů. Na některých místech by dokonce mohlo ještě nasněžit!

Ještě si užijeme teplé pondělí a úterý, pak k nám ale přijde studená fronta a teploty výrazně spadnou. "Za studenou frontou, která v úterý přejde přes naše území, pronikne do střední Evropy studený a vlhký vzduch od severozápadu. Ve středu se nad západní Evropou začne prohlubovat brázda nízkého tlaku vzduchu a ve druhé polovině týdne bude postupovat přes střední Evropu k jihovýchodu. Na přelomu tohoto a příštího týdne začne počasí u nás ovlivňovat tlaková níže postupující přes Skandinávii k východu," předesílají meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu.
 

Ve středu by pak mohlo v polohách nad 1000 metrů dokonce i sněžit. "Na severu očekáváme nad 1000 metrů přechodně srážky smíšené nebo sněhové," prozradili meteorologové.
 

PŘEDPOVĚĎ NA NEJBLIŽŠÍ DNY PODLE ČHMÚ:
 

Úterý
 

V úterý bude oblačno, od západu přechodně zataženo s přeháňkami, místy i bouřkami. Nejnižší noční teploty budou 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty se v Čechách budou pohybovat mezi 15 až 19 °C, na Moravě a ve Slezsku mezi 19 až 23 °C. Mírný jižní až jihozápadní vítr 2 až 5 m/s, během dne zesílí na čerstvý západní 4 až 8 m/s.
 

Středa
 

Uprostřed týdne přijde velké ochlazení, teploty výrazně spadnou. Většinou bude oblačno, místy přeháňky nebo déšť. Na severu nad 1000 m se přechodně objeví srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty budou 10 až 14 °C. Čerstvý západní až severozápadní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.
 


Čtvrtek

 

Ve čtvrtek bude většinou oblačno, místy se objeví přeháňky nebo déšť, hlavně na severu a severovýchodě. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 3 až 7 m/s, bude později slábnout.
 

Pátek
 

Oblačno až polojasno, během dne místy přeháňky nebo déšť. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 14 až 18 °C. Slabý jižní vítr 1 až 4 m/s, se bude měnit mírný jihozápadní až západní 2 až 6 m/s.
 


Výhled počasí od soboty do pondělí

 

Podle meteorologů bude oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty 6 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 10 až 15 °C.

Související témata:
tn.cz / hmr