Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

PŘEDPOVĚĎ: Listopad bude pošmourný a bez sluníčka

V listopadu si moc sluníčka neužijeme. Bude převážně zataženo a pošmourno. Potrápí nás mlhy.

Lidé, kteří trpí depresemi, by si v listopadu raději měli vzít dovolenou a vyjet do teplých krajin. Celý měsíc má být totiž podle meteorologů spíše zataženo. Srážky se sice budou vyskytovat jen ojediněle, přesto lidi na některých místech potrápí mlhy a nepříznivé sychravé počasí bez sluníčka.

 
Jak bude od 1. do 10. listopadu

 
Prvních deset listopadových dní by mělo být oblačno až zataženo, zpočátku na většině území s deštěm a přeháňkami, na horách by mělo místy i sněžit. “Postupně by se srážky měly vyskytovat jen místy. Koncem období by mělo ubývat oblačnosti až na polojasno,“ řekla meteoroložka Dagmar Honsová.

 
Po ránu se budou ojediněle vyskytovat mlhy. Ranní teploty se budou pohybovat v rozmezí od 4 do -1 stupně Celsia, někde mohou ale teploty klesnout až na -4 stupně. Denní teploty se pak zastaví mezi 5 až 11 stupni.

 
Jak bude od 11. do 20. listopadu

 
“V první polovině tohoto období očekáváme inverzní charakter počasí. Místy budou mlhy, nebo zataženo nízkou oblačností. Postupně bude přibývat oblačnosti, místy bude pršet. Od středních poloh pak očekáváme sněžení,“ prozradila Honsová.

 
Ranní teploty 2 až -4 stupně. Denní se budou držet mezi 4 až 9 stupni Celsia.


Jak bude od 21. do 30. listopadu

 
Koncem listopadu bude převážně oblačno. “Po ránu se budou tvořit opět mlhy, nebo bude zataženo nízkou oblačností. Místy opět očekáváme přeháňky, postupně očekáváme sněžení i v nižších polohách. Jen přechodně muže být polojasno,“ dodala meteoroložka.

 
Nejnižší ranní teploty 0 až -6 stupňů Celsia. Denní teploty zpočátku období 4 až 9 stupňů, postupně klesnou na 6 až 2 stupně.

gib TN.cz