kandidát na prezidenta

Přemysl Sobotka: Nevím o tom, že by Bradáčová někomu vadila

Přemysl Sobotka
Zdroj: Mediafax

Prezidentským kandidátem za ODS bude v přímé volbě hlavy státu Přemysl Sobotka, který v primárkách získal 61 procent hlasů. Uvedl to předseda ODS a šéf kabinetu Petr Nečas. Sobotka měl také krátce po polední v této záležitosti tiskovou konferenci.

Místopředseda Senátu Sobotka získal 3771 hlasů, zatímco jeho "protivník" - europoslanec Evžen Tošenovský - 2432 hlasů (39 procent).
 

"Panu Sobotkovi blahopřeji, je to slušný kandidát, nepopulistický, čistý. Má moji podporu," řekl na adresu senátora premiér.
 

Sobotka pak ve svém projevu prakticky nic nového neřekl a podle politilogů byla jeho slova zklamáním. Prezidentský kandidát nicméně musel odpovídat i na otázky týkající se odvolání ministra Pospíšila. I na ně ale odpovídal velmi opatrně. Naznačil však, že neví o tom, že by v ODS někomu vadila státní zástupkyně. Lenka Bradáčová.
 

O prezidentském kandidátovi ODS rozhodla jen zhruba pětina straníků ze 30tisícové členské základny.
 

[IMAGEBOX_602633]Pohrdáte ústavou! Šéf Senátu se pustil do prvního muže ČSSD[IMAGEBOX_602633]
 

"Je to dáno i technickými důvody. Členové ODS jsou zpravidla velmi činorodí, aktivní a zaměstnaní lidé. A samozřejmě, že i omezená možnost hlasovat určitým způsobem tady hraje svoji roli," uvedl Nečas pro Mediafax. "My se budeme snažit do příštích primárek vymyslet model, který umožňuje širší participaci, protože toto si samozřejmě vyhodnocujeme," dodal šéf ODS.
 

Prezidentského kandidáta ODS musí ještě oficiálně potvrdit výkonná rada občanských demokratů, která se sejde v pondělí 2. července.
 

Přemysl Sobotka ani Evžen Tošenovský podle průzkumů nepatří mezi favority prezidentské volby. Podle sociologických šetření vede mezi kandidáty bývalý premiér Jan Fischer, druhý se umisťuje ekonom Jan Švejnar, na třetím místě se objevuje další bývalý předseda vlády Miloš Zeman (SPOZ).

 

 

 

fim tn.cz / Mediafax