Vzpoura občanů

Přerované se bouří proti primátorovi, petici za jeho odvolání podepsalo 1600 lidí

Obyvatelé Přerova a okolí se chtějí zbavit svého primátor Jiřího Lajtocha (ČSSD), hromadně proto podepisují petici. Tu v tuto chvíli podepsalo více než 1600 lidí. Vadí jim, že primátor zůstává ve svém úřadu, ačkoliv ho více než rok vyšetřuje policie.

Přes rok policie vyšetřuje přerovského primátora Jiřího Lajtocha v souvislosti se dvěmi spornými zakázkami. Jedna se týká opravy přerovského zimního stadionu, druhá přestavby jedné školy na domov důchodců. Cena byla nakonec o dvacet procent vyšší, než byla cena dohodnutá ve smlouvách, což zákon nedovoluje.
 

Stíhání Lajtocha už dvakrát zastavila olomoucká státní zástupkyně, ale nejvyšší státní zástupce nařídil dvakrát v něm pokračovat. Lajtoch se všem obviněním brání. "Chtěl bych s občany hovořit, abych zjistil co proti mě mají, když žádají mé odvolání,“ vzkazuje přerovský primátor.
 

Opozice na přerovské radnici ale kritikou nešetří. "Je nemyslitelné, aby trestně stíhaný primátor zastupoval město navenek,“ kritizuje Lajtocha Jiří Kohout (VV). Právě Kohout celou petici inicioval.
 

hmr s přispěním Tomáš Petržely tn.cz / TV Nova