Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Nedostatečné pracovní výsledky

Prezident odmítl jmenovat předsedu Krajského soudu v Ústí

Miloš Zeman
Zdroj: isifa.com

Prezident Miloš Zeman odmítl návrh ministryně spravedlnosti Heleny Válkové (ANO) na jmenování Jana Veselého předsedou Krajského soudu v Ústí nad Labem. Důvodem odmítnutí jsou podle něho Veselého nedostatečné pracovní výsledky.

Jan Veselý předsedou Krajského soudu v Ústí nad Labem nebude. Prezident Miloš Zeman ho odmítl jmenovat s tím, že má nedostatečné pracovní výsledky a to, že jím řízený mělnický soud dlouhodobě obsazuje poslední místa v hodnocení kvality. Zeman prý zohlednil i negativní stanovisko Soudcovské unie.
 

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček doplnil, že prezident se otázkou zabýval ve středu a své rozhodnutí již odeslal ministryni Válkové. Zeman zároveň odsouhlasil druhého navrženého kandidáta na předsedu krajského soudu - Milana Bořka, který by měl od října šéfovat Krajskému soudu v Brně. Bořkovu nominaci bude v pondělí projednávat vláda, která se chtěla na schůzi zabývat i návrhem na jmenování Veselého.
 

Veselý působí v justici od roku 1997, kdy nastoupil jako justiční čekatel Krajského obchodního soudu v Praze. V roce 2000 byl jmenován do funkce soudce a přidělen k Okresnímu soudu v Mělníku, který vede od března 2008.
 


Jeho vítězství ve výběrovém řízení ministerstva spravedlnosti na předsedu ústeckého krajského soudu provázely kontroverze. Proti jeho jmenování se postavila soudcovská rada ústeckého soudu, a Válková proto s návrhem na jeho jmenování váhala. Rada upozornila mimo jiné na to, že Veselý nemá praxi u krajského soudu.

TN.cz / ČTK / hmr