Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Prezident přijal demisi ministra Martina Kocourka!

Jméno nového ministra průmyslu a obchodu premiér Petr Nečas (ODS) oznámí nejpozději příští týden, podle svých slov už má ale jistou představu, kdo Martina Kocourka (ODS) nahradí. Předseda vlády to sdělil krátce po pondělním jednání s prezidentem Václavem Klausem, který Kocourkovu demisi přijal.

"Svoji představu už mám, ale nevidím důvod to jakkoliv v tuto chvíli komentovat," odpověděl premiér na otázky, zda už zná jméno nového šéfa rezortu průmyslu a obchodu. Předseda vlády řešení představí podle svých slov nejpozději příští týden.

"Samozřejmě jsme se bavili i o tom, co dál s tímto ministerstvem, ale žádná konkrétní jména v tuto chvíli nejsou na stole, respektive není důvod o nich v tuto chvíli spekulovat," řekl Nečas. Na druhou stranu je podle svých slov přesvědčen, že není důvod současný stav protahovat.

PSALI JSME:
Další skandál protikorupční vlády! Kocourkovy miliony už řeší policie!


Na otázky, které se týkaly bližší specifikace stranické příslušnosti potenciálního ministra průmyslu a obchodu, Nečas prohlásil, že nechce vůbec zužovat nebo rozšiřovat mantinel. "Spekulace, které právě běží, nebudu vůbec komentovat," dodal.

"Pan prezident demisi přijal k dnešnímu dni," řekl Nečas. V této souvislosti reagoval i na otázku týkající se dalších personálních rošád v kabinetu. "Žádný z členů nemá své místo jisté, ani já ne, ale nemá význam spekulovat, na jak dlouho je to poslední výměna, to je opravdu tenký led spekulací," dodal.

Za rok a čtvrt existence koaličního kabinetu se uskutečnilo celkem šest personálních výměn z celkového počtu 15 ministrů. Již před samotným zahájením 45minut trvající schůzky prezident Václav Klaus žertovně poznamenal, že doufá, že premiér pro něj nemá jiné překvapení než to avizované.

PSALI JSME:
Nečas: Kocourku, zeptej se mámy, kde vzala miliony!


Martin Kocourek po stoupajícím nátlaku, aby vysvětlil původ 16 milionů, které před třemi lety prošly účtem jeho matky, podal demisi minulý týden ve středu.V pátek 4. listopadu deník Mladá fronta Dnes přinesl informace o podezřelých transakcích, které se před třemi odehrály na účtu Kocourkovy matky. Jindřiška Kocourková měla uzavřít smlouvu s firmou Key Investments 3. března 2008. O týden později se na jejím účtu objevily dluhopisy v hodnotě 16 milionů korun. Byly to neveřejně obchodovatelné cenné papíry.

Po třech měsících dala Kocourková pokyn k jejich prodeji a za další měsíc mělo odejít 16,14 milionu korun na její účet u UniCredit Bank. Ministr i jeho matka odmítali do minulé středy obchod komentovat. Po stoupajícím nátlaku ale Kocourek svolal na středeční odpoledne brífink, během něhož své počínání z roku 2008 zdůvodnil tak, že nechtěl, aby se peníze staly předmětem majetkového vyrovnání s jeho tehdejší manželkou.

 

tn.cz / Mediafax