Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.11. 2012 18:43
ANKETA boj o hrad

Prezidentkou chce být i kartářka z Moravy. Kdo chybí mezi kandidáty vám? HLASUJTE

Jana Lysoňková
Zdroj: Oficiální zdroj
Kandidaturu na post prezidenta ohlásila kartářka a vědma Jana Lysoňková z Křižanovic u Vyškova

Na prezidentské křeslo by rádi usedli jak politici, tak "obyčejní lidé“. Prezidentskou kandidaturu ohlásila i Jana Lysoňková z Křižanovic na Vyškovsku. Kartářka, vědma a léčitelka, která údajně vidí do budoucnosti. Kdo by se líbil vám?

Žena o sobě tvrdí, že několikrát přežila klinickou smrt. I proto chce prý pomáhat ostatním. "Její výhodou je, že je schopna nahlížet do budoucnosti," řekla dcera Lysoňkové, která zároveň potvrdila matčinu kandidaturu.

 

Lysoňková tak doplnila už poměrně širokou škálu lidí, který se o Hrad chtějí ucházet. Mezi nimi jsou jak političtí matadoři, tak i kontroverzní osobnosti. Pomalu se tak začíná naplňovat obava politologů, aby se přímá volba nezvrhla ve frašku.

 

Kdo vám mezi kandidáty chybí? Hlasujte v naší anketě! Pokud máte jiný tip, napište nám ho na zpravy@nova.cz, my se ho pokusíme oslovit.


Anketa

Kdo by ještě měl kandidovat na prezidenta?

Hlasovalo 251 lidí.
Podle prezidentské kandidátky Lysoňkové začíná období, kdy se český národ musí opět probudit a vzkřísit v sobě vlastenecký potenciál. "Mnohdy se s Vámi bavím o změnách, které neočekávají jen naši krásnou zemi ale i ostatní státy, které musí najít opět svůj potenciál možností. Věřím, že jsou mezi námi velmi schopní inteligentní lidé – tedy duše, které přišly na tento krásný svět, aby národ opět vyzvedly do výšin a probudily jej k nalezení společné cesty nás všech," píše Lysoňková na webu.

 

Podle Lysoňkové se ve spoustě států probouzí pravda a lidé pociťují, na jakém základě žijí. "Začínají si uvědomovat, jaké mají řízení a vládu, která je vede. Proto si povšimněte nepokojů a mnohdy masových protestů. To samé bychom měli učinit i my jako národ a pokusit se najít potenciál síly, abychom nehazardovali s vlastní existencí a neničili svůj život, pro který jsme se narodili v této zemi. Musíme se vzchopit, abychom obrátili koloběh dějin naší země," vyzvala své příznivce k podpoře své kandidatury.


"Nejsme národ, který by musel žít pod nátlakem. I když jsme již mnohé promrhali, máme šanci na rozdíl od některých států se rychleji vzchopit. Je nutné se probudit, aby se mohlo vše změnit. Myslím tím především směr vlády k nutné změně a novelizaci zákonů jak v ekonomické, tak i daňové oblasti," nastínila programové vize Lysoňková. Podle ní je potřeba od základu přepracovat sociální, důchodové, školské i zdravotnické reformy a soudnictví. "Stali jsme se zemí, která má doslova zdevastované dráhy a silnice. Produkty, které jsme si vyráběli sami, se vyrábí v jiných zemích jen proto, že jsme si nechali rozkrást trh pod záštitou slibů, tak jak fungoval," konstatovala jihomoravská prezidentská uchazečka.

 

 
 Lysoňková prohlásila, že je připravena naplnit naděje, které do ní její příznivci vkládají. "Sděluji Vám, že kandidaturu na úřad prezidenta přijímám. Učiním vše, co bude v mých silách pro Vás a naše další generace a budu se společně s ostatními podílet na obnově i v této složité a těžké době," oznámila.Vědma na svých stránkách zveřejnila petiční podpisové archy i číslo účtu, na který mohou voliči přispět na její kandidaturu.

tn.cz / mediafax / kos
Reklama