Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

anketa Budou Hovory od lánského bazénku?

Prezidentskou kandidaturu beru naprosto vážně, hlásí Škromach

Škromachova selfie: Se Zemanem a Masarykem
Zdroj: facebook.com

Senátor Zdeněk Škromach nejspíš za tři roky bude usilovat o post prezidenta republiky. Prohlásil, že kandidaturu bere velice vážně, nicméně do volby půjde jen v případě, že bude mít odporu od strany.

Možná se dočkáme Hovorů od lánského bazénku. Senátor Zdeněk Škromach (ČSSD) totiž kandidaturu na prezidenta zvažuje. "Zpočátku jsem to bral jako recesi, ale teď to beru zcela vážně. Nicméně je to ještě daleko," prohlásil.

 

Anketa

Má Zdeněk Škromach šanci uspět v prezidenské volbě v roce 2018?

Hlasovalo 4553 lidí.
Právě svými hovory od bazénku a selfíčkami všude a se všemi se Škromach proslavil na sociálních sítích.

 

Ačkoliv do prezidentské volby zbývají ještě tři roky a Škromach oznámil, že kandidaturu zvažuje, chce se vyhnout chyby, kterou podle něj při poslední prezidentské volbě udělal Jan Fischer. Ten totiž také ohlásil kandidaturu s předstihem. "Začal s kampaní příliš brzo a těsně před cílovou páskou mu došel dech," řekl Škromach.

 

 

Pro Škromacha by to byl vrchol jeho profesionální politické kariéry. Do vrcholné politiky se dostal v roce 1996, kdy se stal poslancem. Tím byl až do roku 2010, kdy se stal senátorem za Hodonínem a nyní je místopředsedou horní komory. V minulosti zastával i post ministra práce a sociálních věcí a několik týdnů byl pověřen vedením ministerstva zdravotnictví.

 

Osmapadesátiletý Škromach je ženatý, jeho manželka Miroslava je personalistka. Spolu mají dceru Sandru a syna Zdeňka.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Kvitová u Zemana: Co si povídali?

Ví úplně všechno. Prezident Zeman prozradil, kdo zabil Bartošovou

TN.cz / hmr