Při zbraňové amnestii lidé odevzdali 8 tisíc zbraní. Včetně kuriozit

Střelba - pistole
Zdroj: TN.cz
ilustrační foto

Zbraňová amnestie trvala od 1. února do 31. července. Lidé odevzdali skoro osm tisíc nelegálně držených zbraní.

Letošní zbraňovou amnestii, vyhlášenou ministerstvem vnitra od 1. února do 31. července, využili majitelé k odevzdání 7897 nelegálně držených zbraní.

 

Na tiskové konferenci o tom ve středu informoval Milan Komárek, ředitel služby pro zbraně a bezpečnostní materiál policejního prezidia.

 

Z hlediska počtu odevzdaných zbraní je to neúspěšnější amnestie v české historii. Zatímco v roce 1996 dočasný zánik trestnosti nedovoleného ozbrojování využili lidé k odevzdání 3704 zbraní, v roce 2003 policie shromáždila 4192 pušek, revolverů, pistolí a samopalů.
 

Na policejních služebnách se letos nahromadily opravdu kuriózní úlovky, mezi nimi i zbraně z první a druhé světové války. Podrobnost TADY.


Podívejte se na video

 

Policie se tímto krokem chtěla opět zbavit "na černo" držených zbraní. Majitel přitom nesměl zdůrazňovat, jak k nim přišel.
 

Amnestii vyhlásila v souvislosti s novelou zákona o zbraních a střelivu. Ta zpřísňuje podmínky pro žadatele a držitele zbrojních průkazů. Zbrojní průkaz policie odebere nebo nevydá tomu, kdo nadměrně požívá alkoholické nápoje nebo návykové látky. Norma navíc zpřísnila i sankce za přestupky související se zbraněmi. Více ZDE.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax