šťastný konec

Příběh ANDÍLKA Z VÁCLAVÁKU má snad konečně šťastný konec!

Malá Rozárka, kterou zná celá republika spíš jako Andílka z Václavského náměstí, má odedneška nový domov. Okresní soud v Mladé Boleslavi rozhodl, že se o dívenku, kterou v létě nechali napospas osudu její rodiče v centru Prahy, postará v pěstounské péči její teta. Tedy sestra Rozárčina otce.

Rozárka bude mít konečně milující domov. Soud ji totiž svěřil do péče příbuzných. "Poslyšte rozsudek jménem republiky, nezletilé Rozálie se svěřuje do pěstounské péče Moniky Bittnerové," prohlásila soudkyně Kateřina Fialová. "Na straně rodičů nejsou v současné době podmínky, aby řádnou výchovu Rozárky zajistili," zdůvodnila svoje rozhodnutí Fialová.
 

Nicméně rozsudek ještě není pravomocný, protože otec Rozárky Karel Stych se chce proti verdiktu soudkyně odvolat.
 

Rozárka ovšem má u Bittnerů domov více než měsíc. "Rozsudek je v pořádku, neměla, kam jít, tak má svoji rodinu. Asi se jí u nás líbí, protože přibrala a začala i mluvit," říká Rozárčin strýček. "Furt za mnou chodí a hodně se po mně opičí," směje se nový bratr Andílka z Václaváku Patrik Bittner.
 

O tom, že Andílek z Václaváků je u svých náhradních rodičů už měsíc, rozhodly sociální pracovnice mladoboleslavského magistrátu. De facto tím předurčily, jak asi soud dopadne. Rozárka ovšem ještě nemá vyhráno, jak bylo řečeno, její otec s rozsudkem najednou nesouhlasí a hodlá se odvolat. Každopádně hlavní je, že malá Rozárka vyměnila ulici a dětské centrum konečně za opravdový domov.

hmr / Ladislav Hruška tn.cz / TV Nova