Předpověď počasí

Ze Sahary k nám žene tropické vedro! Teploty vyletí na 34 ºC

opalování
Zdroj: isifa.com
Bude krásné počasí, ideální pro opalování a koupání

Léto nekončí! Celý příští týden nás čekají přímo tropické teploty. Do Česka dorazí horký vzduch ze Sahary. Už o víkendu bude až 33 ºC.

Víkend bude tropický. Z rozpálené Sahary k nám horkým vzduchem dorazí přímo tropické teploty, které budou přesahovat 30 ºC. V sobotu bude rtuť teploměru balancovat mezi 26 až 30 ºC, v neděli dokonce 28 až 32 ºC. Po oba dva dny bude hlavně jasno, nebe bez mraků. Déšť si na chvíli odpočine. Pršet by totiž nemělo ani následující týden.
 

Nejteplejším dnem tohoto tropického období bude pondělí. Teploty se vyšplhají k neskutečným 34 stupňům Celsia. Obloha bude hlavně jasná, občas se může na nebi vyskytovat nějaký ten mrak.
 

Od úterka do konce pracovního týdne se teploty budou držet pořád vysoko, i když tak jasná obloha jako v pondělí to asi nebude. Rtuť teploměrů by se měla pohybovat v rozmezí 27 až 33 ºC. Mohou se vyskytovat i občasné dešťové přeháňky.
 

 

Od víkendu se teploty nočního minima pohybovat v rozmezí 15 až 11 ºC a následující týden dokonce budou noční minima v rozsahu 18 až 13 ºC. Tropické teploty sebou ale přináší nebezpečí požárů.

 

tn.cz / juz