VELKÁ PŘEDPOVĚĎ POČASÍ: Padaly teplotní rekordy! ZÍTRA SE OCHLADÍ O 10 STUPŇŮ!

Počasí v neděli vyhnalo pražany k vodě
Zdroj: Mediafax

V neděli nad Českou republikou zavládlo slunečné, někdy až letní počasí a na území Česka, stejně jako v sobotu, padaly teplotní rekordy. Teplotní rekord padl v Praze Karlově, kde naměřili 25 stupně Celsia, řekl agentuře Mediafax zástupce Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

"Dosavadní rekord v Praze Karlově byl 23,2 stupně Celsia a naměřen byl v roce 1953," informoval zástupce ČHMÚ. Stanice měří teploty již od roku 1921.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Jaro zavládlo i na ostatních stanicích v Česku. V Plzni naměřili meteorologové 23,8 stupně Celsia a teplota tak překonala dosavadní rekord 22,4 stupně Celsia, který padl v roce 2009.

 

ČTĚTE TAKÉ:

VELKÁ PŘEDPOVĚĎ POČASÍ! V dubnu bude TEPLO JAKO V LÉTĚ!

Nad Evropou je ozonová díra! POZOR NA SLUNÍČKO!

 

V sobotu meteorologové naměřili rekordní teploty i v Českých Budějovicích, kde teploty vyšplhaly na 23 stupně Celsia a překonaly tak dosavadní rekord 22 stupně Celsia z roku 1953. Na této stanici se měří již 127 let.

 

PODÍVEJTE SE:

 

 

V Hradci Králové rtuť teploměru ukázala 22,7 stupně Celsia a padl tak rekord z roku 2009, kdy meteorologové naměřili 21,8 stupně Celsia.

 

V Jihlavě nedělní maxima dosáhla 20,5 stupně Celsia, informuje amatérský meteorolog Petr Janoušek.

 

"Jsou to však jen prozatímní hodnoty, konečné rekordy budou známy ve večerních hodinách," informoval zástupce ČHMÚ.

 

V pondělí dojde k mírnému ochlazení, teploty přes den se do středy budou pohybovat v rozmezí mezi 10 až 15 stupni Celsia a obloha bude oblačná až zatažená s ojedinělými přeháňkami.

tn.cz / Mediafax