Skandální výrok

Přiznej se, že jsi gay! řekl Topolánek Pospíšilovi! Ten to popírá

Expremiér Mirek Topolánek čelí dalšímu skandálu kvůli nekorektním výrokům. Tentokrát se obul do ministra spravedlnosti své vlády, Jiřího Pospíšila. Narážel na jeho sexuální orientaci.

Podle Miroslava Topolánka měl Jiří Pospíšil už při sestavování stínové vlády - před jedenácti lety - udělat takzvaný coming out, tedy přihlásit se k tomu, že je homosexuál.

 

"Jiří, musíte udělat regulérní coming out, protože můj ministr spravedlnosti nemůže být vydíratelný. Mně to nevadí, ale je to třeba takto udělat," řekl v Topolánek pro portál Česká-justice.cz, ve kterém vzpomínal na sestavování stínové vlády v roce 2003.

 

 

Pospíšil ale tvrdí, že mu Topolánek nic podobného neřekl. Není to však poprvé, co si expremiér pustil pusu na špacír. Jeho výroky pro časopis Lui v roce 2010 odstartovaly jeho pád. Tehdy řekl: "Gustav Slamečka, když jde opravdu do tuhého, opravdu do tuhého, tak jako ministr, mám pocit, že uhne, jo? A to ten Fischer prostě je Žid, není to gay a ten uhne ještě dřív, jo? To znamená, to prostě nesouvisí s tím, že je gay. To souvisí s jeho charakterem." 

pet TN.cz