Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 8. 3. 2012

Pro Bártu u soudu pracuje bývalý detektiv ABL, sledoval pro něj politiky

Soud s Vítem Bártou a ostatními poslanci VV - 6
Zdroj: Mediafax
Soudní spor pro Bártu analyzuje jeho bývalý spolupracovník z ABL.

Vít Bárta stále opakuje, že propojení Věcí veřejných s bezpečnostní agenturou ABL je nesmysl. Bývalé spolupracovníky z agentury však stále využívá. Právní analýzu soudního sporu pro něj dělá Pavel Kosek, který v ABL pro něj sledoval politiky.

Formálně Víta Bártu a Pavla Koska s ABL už nic nespojuje. Bárta prodal prosperující agenturu svému bratrovi a Kosek z ABL odešel, v kontaktu jsou stále a i si tykají, uvedl web idnes.cz. Kosek podle svých slov nyní pracuje jako právní konzultant Víta Bárty. "Případ si analyzuji," řekl Lidovým novinám.

 

V době vlády Víta Bárty v ABL Kosek pracoval jako ředitel divize speciálních činnosti. Těmi speciálními činnostmi se myslí sběr kompromitujících informací a sledování politiků. Kosek například zajišťoval sledování tehdejší starostky Prahy 11 Marty Šorfové. Redakci lidovky.cz se do rukou dostal dokument, který ukazuje, že výsledky špehování prezentoval přímo Vítu Bártovi. I Kosek kvůli tomu málem čelil obžalobě.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Matěj Bárta: Bratr si u mě schovává peníze, občas si o nějaké řekne

 

Pokud by se vzájemné vazby mezi VV a ABL potvrdily, vybuchla by tak pořádná dávka třaskaviny. Na ní pomyslně sedí vládní koalice. Bárta se už dříve Nečasovi zaručil, že detektivové nesledovali členy ODS. Pak se však ukázalo, že to není pravda a Bárta se musel předsedovi vlády omluvit.

 

muf tn.cz / Mediafax
Reklama