podvodníci

Prodavači borůvek vás okrádají přímo na ulici! Podívejte se, co odhalila kontrola

Borůvky - ilustrační foto
Zdroj: Mediafax

Prodavači borůvek se snaží své zákazníky šidit! Posvítila si na ně Česká obchodní inspekce. Čtěte, jak to dopadlo a jak vysoké pokuty podvodníci dostali.

Stojí na ulici, před sebou mají v košíčku nebo mističce lákavě vypadající fialové plody a nestydí se fixlovat s gramáží! Řeč je o prodavačích vážených borůvek.
 

Inspektoři dokonce zažili, že během jednoho nákupu zákazník zaplatil o litr víc borůvek, než kolik jich v košíčku skutečně bylo.
 

"V prvním případě chybělo do dvou litrů 0,2 litru a ve druhém případě dokonce 0,4 litru. V penězích to představovalo předražení o 28 a 55 korun. Tyhle výsledky byly tak alarmující, že se hned druhý den inspektoři zaměřili na další prodejce borůvek. A zjistili další případy poškozování spotřebitelů," uvedl pro iDnes.cz Jan Řezáč, regionální šéf inspektorů pro Plzeňský a Karlovarský kraj.
 

Nejhorší zkušenost pak inspektoři získali s prodejcem, který stál na silnici mezi Plzní a Nepomukem. Inspektoři zjistili, že jim místo čtyř litrů prodal jen litry tři a ošidil je tak o 183 korun. On i další z jeho nepoctívých kolegů pak byli potrestáni pokutou v řádech desítek tisíc. 

 

sta TN.cz