nebezpečná pyrotechnika

Prodej nelegální pyrotechniky: Policie je proti němu bezbranná!

Téma:

Reportér televize Nova nahlásil na policii nelegální prodej pyrotechniky. Policie na ohlášené místo přijela, ale nic nezabavila. Nemá na to totiž dostatečnou pravomoc!

Naprostým fiaskem skončil zátah policie v pražské holešovické tržnici namířený na prodejce nelegální pyrotechniky. Reportér po včerejším nákupu zakázané pyrotechniky šel na policii nahlásit prodej i místo, kde jsou tyto věci uloženy. Ta přestože na místo vyrazila, nic nezabavila. 


Za pouhých dvě stě korun se reportérovi TV Nova podařilo nakoupit nebezpečnou kulovou pumu, která nemá být na našem trhu vůbec v prodeji. Tato pyrotechnika může v nesprávných rukou, a to hlavně dětských, způsobit nenávratné škody na zdraví.
Jakmile trhovci při zátahu spatřili policii, nikdo se ke stánku s pyrotechnikou nehlásil. Místo, kde se reportérovi podařilo koupit nebezpečnou pumu, bylo pod zámkem. Policie ale nemá pravomoc, aby se za uzamčené dveře dostala a nebezpečné dělobuchy zabavila.


Záhadou také zůstává, jak se tato pyrotechnika dostala k trhovcům. Na pumách je totiž napsáno, že se jedná o neprodejný vzorek. Firma se ale k její distribuci nechtěla vyjádřit.


Pokud paříte mezi milovníky silvestrovských ohňostrojů, nakupujte pyrotechniku raději v ověřených obchodech a pečlivě dbejte nato, jak by se měla správně používat, aby zbytečně někdo při oslavách nepřišel k úrazu.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

mis TN.cz