Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.3. 2013 17:41
galerie Prodávali závadné zboží

Prodejny plné myší! Inspektoři zavřeli hned TŘI provozovny, problémy mělo i Penny

Penny Market Domažlice
Zdroj: SZPI/ Thinkstockphotos.com
Nechutné! V domažlickém Penny Marketu se objevili myši

Státní zemědělská a potravinářská inspekce uzavřela hned tři prodejny kvůli výskytu myší na provozovnách! Je mezi nimi i Penny Market v Domažlicích, další obchod, který inspektoři uzavřeli je prodejna Petra Kořínka v Prostějově a Pekárna Ječnínek v Praze ve vestibulu metra Luka.

Ačkoliv byli provozovny plné myších exkrementů, nabízeli zboží zákazníkům. A to i přesto, že na některých výrobcích si myši pořádně smlsli! Jedním z provinilců byl i domažlický Penny Market v Husově ulici.
 

"Při kontrole 19. března inspekce zjistila značné množství myších exkrementů, požeru potravin a dalších stop přítomnosti hlodavců v prodejně i zázemí. Inspekce zaznamenala myší exkrementy a požer potravin i na zboží, které prodejce v regálech nabízel spotřebitelům. Jednalo se zejména o cukrářské výrobky a polotovary," zdůvodnil uzavření Penny Marketu Pavel Kopřiva, tiskový mluvčí Státní zemědělské a potravinářské inspekce.
 

16

GALERIE: Výskyt hlodavců v Penny Marketu v Domažlicích

Zdroj: SZPI

Penny Market Domažlice - myší exkrementy - 6

Hodnocení:


 

Domažlický Penny Market ale všechny nedostatky hned odstranil. "Inspekce při opakované kontrole o den později zákaz uvolnila," řekl Kopřiva.
 

Další prodejnou, kde inspektoři objevili přítomnost myší byla prodejna Petr Kořínek v Žitné ulici v Prostějově. "Zde inspekce zjistila stopy přítomnosti hlodavců – zejména myší exkrementy a požer potravin – ve všech prostorách provozovny včetně regálů s nebaleným pečivem," řekl Kopřiva. I tento prodejce všechny nedostatky odstranil. "21. března inspekce zákaz užívání prostor uvolnila," doplnil.
 

110

GALERIE: Výskyt hlodavců v prodejně Petr Kořínek v Prostějově

Zdroj: SZPI

Prodejna Petr Kořínek, Prostějov - myší exkrementy - 10

Hodnocení:


 

Posledním provinilcem, kde se objevili hlodavci v provozovně, byla Pekárna Ječnínek ve vestibulu metra Luka v Praze 5. "V pátek 15. března inspekce pro rozsáhlý výskyt stop přítomnosti hlodavců v prodejně i na vystaveném zboží uzavřela provozovnu. Zákaz byl zrušen ve středu odpoledne," nechal se slyšet Kopřiva.

tn.cz / hmr