Vzdušný luxus

Prohlídka luxusního Airbusu: Vlastní obchod, bar i salonky

Přílet největšího civilního dopravního letadla na světě si nenechaly ujít stovky nadšenců. Reportéři TV Nova byli jedni z těch, kdo si mohli celý airbus A380 projít a zjistit, zda je opravdu tak luxusní a jedinečný, jak se o něm říká.

Stroj má na palubě v uvozovkách jen 407 sedadel. To je verze s polovinou maximálního možného počtu míst. Díky tomu mohl dopravce klást důraz na luxus a prostor.


Tenhle král nebes se může pochlubit vlastním obchůdkem, bary a salonky, v nichž si cestující můžou zpříjemnit cestu. "Člověk si v některých místech Airbusu 380 spíše více než v letadle připadá jak v nějaké luxusní vile," popisuje své pocity reportér TV Nova.
 

Našemu štábu se podařilo jako jednomu z mála nahlédnout i do pilotní kabiny, která je plná nejmodernější avioniky. Když pak vystoupáte po 15 schodech, dostanete se do druhého patra. I tam čeká na cestující několik relaxačních míst a bary s kuchyňkou.
 


Po krátké tříhodinové přestávce airbus odletěl zpátky do Jižní Koreje. Plánovaně se prý airbus a 380 v České republice v dohledné době jen tak neobjeví.

TN.cz