Takhle blekotal ministr Kocourek, pak opustil vládu

Martin Kocourek působil ve funkci ministra průmyslu a obchodu v kabinetu Petra Nečase (ODS) od počátku jeho ustavení, tedy od 13. července loňského roku. Po stoupajícím nátlaku na jeho osobu, aby vysvětlil původ 16 milionů, které před třemi lety prošly účtem jeho matky, ve středu podal demisi.

V politickém světě se Kocourek začal angažovat v 90. letech, kdy byl v roce 1992 za stranu ODS zvolen za člena Federálního shromáždění. Od tohoto roku po dobu následujících pěti let, rovněž patřil k poradcům tehdejšího premiéra Václava Klause.

 

Podívejte se na reportáž o konci ministra Kocourka ve vládě:

 

 

Během procesu ekonomické transformace a privatizace figuroval ve statutárních orgánech řady státních a polostátních podniků, mimo jiné v České spořitelně a Unipetrolu.
Mezi roky 1997 až 2005 byl členem prezidia Pozemkového fondu.

 

PSALI JSME:

Ministr Kocourek rezignoval! Vaz mu zlomily matčiny miliony

 

Občanským demokratům zůstal věrný a tuto stranu rovněž v letech 1998 až 2006 reprezentoval ve sněmovně, kde dlouhodobě zastával funkci místopředsedy rozpočtového výboru.

 

Od roku 2006 byl předsedou dozorčí rady firmy ČEZ, kde spolu s ním zasedali Michal Kraus, Miroslav Jansta nebo Richard Háva. Současně podnikal i v oblasti ekonomického poradenství. Své zkušenosti z ekonomického sektoru v posledních několika letech zúročil, když působil jako ekonomický poradce strany ODS.

 

PSALI JSME:

Kocourkovy miliony: Žádná korupce, chtěl jen obrat exmanželku

 

Své aktivity dlouhodobě zaměřuje do neziskového sektoru, například se angažuje v Nadačním fondu Václava Klause.
Martin Kocourek se narodil 23. prosince 1966 v Moravské Třebové a úspěšně absolvoval studium ekonomiky a řízení na Českém vysokém učení technickém v Praze.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax