Absurdita

Protiútok sprosté soudkyně: Žádá trest pro ty, kterým v soudní síni nadávala

Sokolovská soudkyně, která nadávala na účastníky jednoho soudního řízení, zatím nebyla nijak potrestána. Na případ TV Nova upozornila na konci února. Vedení soudu i policie případ prověřují. Soudkyně se ale mezitím pustila do protiútoku. Chce, aby byli potrestáni lidé, na které nadávala a kteří si na ni poté stěžovali. Ti se přitom jen bránili.

Jan Košař s manželkou se rozhodli, že si soudkyni nahrají, protože s jejím jednáním nebyli spokojeni několik let. V soudní síni pak vznikla nahrávka, na které soudkyně na manžele nadává. Poslechněte si ji zde.

 

V místních novinách pak ale soudkyně vydala článek, ve kterém manžele napadá. Nahrávku podle ní pořídili nelegálně. "Nelegálně zaznamenali můj soukromý hovor po skončení jednání, kdy nahrávání je zakázáno. Na naprosto nelegálně a promyšleně ponechaném nahrávacím zařízení v jednací síni," uvádí soudkyně. Přitom přímo na nahrávce z jednání soudkyně pořízení záznamu povoluje.

 

Vedení soudu zatím nerozhodlo, jak bude ve věci postupovat. "Ta zákonná lhůta je v případě stížnosti na nevhodné chování soudních osob do dvou měsíců," uvedl pro TV Nova místopředseda Okresního soudu v Sokolově.

 

V kauze přitom nejde jen o nadávky. Košařovi soudkyni podezírají i z upravování soudních protokolů bez jejich vědomí. Podobné zkušenosti má se stejnou soudkyní více diváků. Na rozdíl od Košařových ale nemají důkazy, protože si zatím nikdo jiný soudkyni nenahrál.

s přispěním H. Hanslíka TN.cz