PRŮZKUM: Češi nejvíc věří Kalouskovi, John hodně ztrácí

Místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek
Zdroj: oficiální zdroj
Miroslav Kalousek má důvod k úsměvu. Vévodí popularitě politiků

Češi nejvíce věří ministru financí Miroslavu Kalouskovi (TOP 09), druhým nejdůvěryhodnějším členem vlády je ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS), třetím šéf diplomacie Karel Schwarzenberg (TOP 09). Vyplývá to z průzkumu, který v neděli zveřejnila společnosti SANEP.

Anketa

Oznámkujte ministra financí Miroslava Kalouska jako politika

Hlasovalo 8848 lidí.
Premiér Petr Nečas (ODS) skončil až na čtvrtém místě. Nejméně důvěryhodným se české populaci jeví ministr zemědělství Ivan Fuksa (ODS) a ministr kultury Jiří Besser (TOP 09).

Za úspěchem Kalouska, pro něhož se na internetu vyslovilo 57,2 respondentů, může stát podle agentury SANEP zvláště jeho časté vystupování v médiích, během něhož se prezentuje jako zodpovědný a racionálně uvažující politik.

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Kalousek chce snížit slevu na děti. Brousí si zuby na pět miliardNečas těsně pod stupni vítězů


Pospíšil, jemuž věří 52,6 procent dotázaných, zase u veřejnosti zabodoval svým působením v čele Západočeské univerzity v Plzni, kterou vedl jako děkan po skandálu s podezřelým udělováním titulů.

Schwarzenberg je důvěryhodným ministrem pro 49,4 procent lidí. Přitažlivý je pro ně podle společnosti SANEP zvláště svým charismatem a působením v čele strany TOP 09.

Premiéru Nečasovi věří 47,6 procent obyvatel. Podle agentury je na čtvrtém místě, protože ho v médiích zastiňují výraznější politici, jako jsou Kalousek nebo Schwarzenberg.

Ministr vnitra a šéf Věcí veřejných Radek John obsadil s 34,9 procenty šesté místo. "Za obsazení až šesté příčky a kladné hodnocení jedné třetiny dotázaných může patrně jeho mnohdy neomalené a neprofesionální vystupování v roli ministra, které na většinu široké veřejnosti zjevně nepůsobí příliš důvěryhodně,“ vysvětluje SANEP.

Na desátém místě s 28,2 procenty skončil ministr dopravy Vít Bárta (VV).
 

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax