Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

PRŮZKUM: Nezávazný sex nemusí být v Česku hned nevěrou

Sex na jednu noc nepovažuje 15,6 procenta Čechů za nevěru, stejná část populace nevěru nevidí ani v pravidelném provozování sexu po telefonu. Více než polovina dotázaných přitom považuje nevěru za nejhorší partnerské provinění, vyplývá z průzkumu, který ve středu zveřejnila společnost SANEP.

Průzkum ukázal, že 55 procent lidí v Česku považuje nevěru za nejhorší provinění, kterého se člověk ve vztahu může dopustit. Zhruba třetina dotázaných však v průzkumu přiznala, že se nevěry už někdy dopustila.
 

Vnímání toho, co je a co není nevěra, se ale značně liší. Třetina lidí uvedla, že za nevěru nepovažuje flirt, šestina sex po telefonu a stejná část populace dokonce ani sex na jednu noc.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Sex a porno už tolik netáhnou, zjistil Google
 

Jeden nezávazný sex je pro Čechy přijatelnější než například líbání, ukázal dále průzkum.
 

Zvláštní skupinu dotázaných tvoří lidé, kteří nepovažují za nevěru sex se svým bývalým partnerem, skupinový sex, lesbický sex nebo orální sex.
 

Průzkum tak v mnohém vypovídá o celkovém názoru české společnosti na nevěru. Na jedné straně pouze jedna třetina domácí populace připouští nevěru svému partnerovi, další skupina lidí však jako nevěru nevnímá akty, které se obvykle za nevěru považují. Je proto zřejmé, ve vztazích podvádí výrazně více lidí než 33 procent.
 

Zajímavé je také zjištění, že většina Čechů (72,8 procenta) je přesvědčena, že může existovat vztah, kde jsou si oba partneři věrni. Vzhledem k výsledkům průzkumu se ale možnost navázat takový vztah v Česku jeví přinejmenším nepravděpodobně.
 

Za překvapivé se dá považovat také to, že výrazná většina lidí považuje svého partnera za absolutně věrného. Přestože je vnímání nevěry velice relativní, výzkum ukázal, že skutečné číslo věrných partnerů je mnohem nižší.
 

Průzkum provedla společnost SANEP mezi 22. listopadem a 2. prosincem letošního roku a zúčastnilo se ho 16544 dotázaných ve věkové skupině od 18 do 69 let.

tn.cz / Mediafax