Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 12. 12. 2010

Průzkum: Pražané nedůvěřují primátorovi Svobodovi

Bohuslav Svoboda
Zdroj: Mediafax
Nový pražský primátor Svoboda nemá podle průzkumu důvěru obyvatel Prahy.

Podle průzkumu společnosti SANEP převážná většina Pražanů nedůvěřuje primátorovi Svobodovi.

Obyvatelé hlavního města nedůvěřují ani koalici občanských a sociálních demokratů na magistrátu. Vyplynulo to z aktuálního průzkumu agentury SANEP. Podle dřívějších výzkumů společnosti preferovali lidé bydlící v metropoli nejčastěji kandidáta na primátora Zdeňka Tůmu (TOP 09).


ČTĚTE TAKÉ:
 
"Vysoká nespokojenost s Bohuslavem Svobodou tak jednoznačně souvisí jak se zklamáním, že primátorem není Tůma, tak s faktem, že Svoboda je tváří a představitelem krajně nepopulární koalice ODS s ČSSD," uvedla agentura. Podle ní nemá primátor důvěru 69,4 procenta Pražanů, spokojeno s ním není 71,8 procenta obyvatel metropole.
 
Magistrátní koalici nedůvěřuje podle průzkumu SANEP 78,6 procenta lidí žijících v hlavním městě. "Podle většinového mínění Pražanů je nemorální a zcela proti zájmu pražských voličů," sdělila agentura. Koalice si mírně pohoršila oproti průzkumu z minulého měsíce, kdy jí vyslovilo nedůvěru 72,1 procenta obyvatel Prahy. Téměř polovina dotázaných však věří, že vedení na magistrátu vydrží po celé volební období.
 
Společnost provedla internetový průzkum ve dnech 1. až 8. prosince a zúčastnilo se ho 2259 dotázaných ve věku od 18 do 69 let. Statistická chyba u uvedené skupiny obyvatel se pohybuje v rozmezí 1,5 procenta.

 

 

ČTK
Reklama