Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

PRŮZKUM: Topolánek by měl odstoupit

Mirek Topolánek-7
Zdroj: Jindřich Kodíček
Mirek Topolánek by se měl omluvit, tvrdí průkum SANEP.

Výroky předsedy ODS Mirka Topolánka byly neuvážené a Topolánek by kvůli nim měl odstoupit, tvrdí lidé podle průzkumu SANEP.

Anketa

Měl by Mirek Topolánek odstoupit z funkce šéfa ODS?

Hlasovalo 7029 lidí.
Topolánek nevybíravě glosoval homosexuály, věřící, církev i český národ. Bylo to neuvážené a Topolánek by kvůli nim měl odstoupit z kandidatury do Poslanecké sněmovny a rezignovat na post předsedy strany, uvádí to zveřejněný průzkum společnosti SANEP.

 

ČTĚTE TAKÉ: Topolánek odolal a zůstává. Na situaci v ODS jste se ptali Petra Tluchoře

 


Topolánkovy výroky jsou podle 61 procent dotázaných důvodem k jeho rezignaci na předsednický post v ODS a k odstoupení z kandidátní listiny do nadcházejících sněmovních voleb. Tento názor sdílí i 91 procent voličů Občanské demokratické strany.


Podle 70,9 procenta respondentů Mirek Topolánek svými výroky poškodil celou ODS, tento názor sdílí dokonce 95 procent voličů ODS. Za nedůvěryhodného politika označilo předsedu největší pravicové strany v zemi 66,7 procenta dotázaných.

 

Výroky lídra ODS se osobně dotkly 36,9 procenta dotázaných, to svědčí o tom, že zasáhly významnou část celospolečenského spektra obyvatel České republiky. Následnou omluvu přitom považuje za dostatečnou pouze 24,7 procenta lidí, naopak 57,7 procenta ji vnímá jako nedostatečnou.
 

Kauzu odstartovaly Topolánkovy výroky pro časopis LUI, kde se předseda ODS v souvislosti s homosexuály a Židy zmínil také o předsedovi vlády Janu Fischerovi a ministru dopravy Gustávu Slamečkovi.

TN.cz