Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

roztrhali slepice na kusy

Psí teror v Česku! Smečka útočí na zvířata i lidi, kdo to zastaví?

Smečka psů terorizuje obyvatele Hrádku na Třinecku! Psi zabíjejí sousedům slepice, napadají domácí zvířata a vrhají se i na lidi. Při posledním útoku zranili ženu, která bránila svého malého psíka. Srazili ji k zemi a prokousli jí prst.

Ještě teď se Janě Saranové (36) z Hrádku klepou kolena při vzpomínce na pondělní odpoledne. Se svým pejskem stála u domu a mávala synovi v kočárku. Útok smečky psů, které jejich majitelé nedokážou uhlídat, přišel naprosto nečekaně.
 

"Zpoza rohu na mě prostě vyběhli tři obrovští psi. Pes mi stál u nohy, já jsem ho popadla, oni mi ho rvali z náruče," popisuje Jana Saranová, kterou agresivní psi strhli na zem a nakonec jí zvíře z náruče vytrhli. "Prostě s ním házeli ve vzduchu," líčí.
 

Ženu zachránil až její přítel Jan Haltof. Popadl vidle, přes pole utíkal směrem k ní a psy zahnal. Jeho přítelkyně skončila v nemocnici, kde jí lékaři zašili tržné rány a ošetřili naraženiny.
 

A ještě hůř dopadl její pejsek. "Má čtyři hluboká kousnutí - do páteře, potom někde v břišní dutině," říká napadená Jana Saranová.
 

Není to přitom poprvé, co jednoho ze sousedů smečka zdivočelých psů nedávno pokousala na krku. Sousedce zase roztrhali slepice.
 

 

Syn majitelky psů Václav Lasota k tomu říká, že je to sice politováníhodná situace, ale že čas vrátit nejde. Svádí to na to, že se občas špatně zavřou vrátka a psi vyběhnou ven. Obyvatelé majitelku přitom mnohokrát žádali, aby své psy lépe zabezpečila. Ale marně.
 

Místní mají proto strach kolem domu se psy procházet a bojí se, že by se terčem smečky mohlo příště stát třeba dítě. Útoky už řešilo i zastupitelstvo Hrádku, které kvůli nim chce zpřísnit vyhlášku o volném pohybu zvířat. Lidé však vědí, že žádná vyhláška agresivní psy nezastaví.

TN.cz