Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

On-line rozhovor

Rady finančního experta: Prozradil co zdraží a kam si uložit peníze

David Kučera
Zdroj: oficiální zdroj
David Kučera

Hostem on-line rozhovoru byl specialista na finance David Kučera. Přečtěte si, co prozradil.

Podle finančního experta nás ve světš financí nečeká v roce 2013 příliš pozitivních věcí. Na otázku, jestli příští rok zdraží jízdné odpověděl:


"O tom není třeba pochybovat. Ceny jízdného odrážejí celkovou cenovou hladinu, tedy pokud roste cena pohonných hmot, služeb apod. musí se to zákonitě promítnout i v jízdném. Bezesporu na cenu jízdného mělo již vliv zvýšení DPH. Je možné, že vlivem konkurence ve vašem regionu se ceny nebudou měnit, ale je to spíše otázka času," prozradil.


Kučera i naznačil, do čeho bude v roce 2013 nejlepší investovat peníze. "Zapomeňte na zlato (nejste-li spekulant)… je tolik volatilní a jeho cena je vytvářena na základě poptávky a nabídky, nikoli reálným ohodnocením jako je tomu např. u firem (což vyjadřuje hodnota jejich akcií). Nemovitosti můžete využít jako uchovatele hodnoty, nepočítejte však s růstem jejich cen v dohledném i vzdálenějším horizontu. Není-li ekonomický růstů, pak není ani prostoru pro růst cen realit. Využijte raději z dlouhodobého (alespoň 5 let) investičního horizontu akcie velkých firem (ne však ve finančním sektoru), které jsou nyní poměrně podhodnocené a mají potenciál růstu, zejm. v proinflačním prostředí, které vzniká neustálou emisí peněz do ekonomik nejen v EU, ale i USA… Rovněž zapomeňte i na dluhopisy, pokud nechcete, abyste inkasoval nižší, než podinflační výnosy," radí expert.

 

David Kučera působí v Partners jako finanční poradce a konzultant od roku 2007. V roce 2011 se stal, jako jeden z prvních v České republice, držitelem prestižního evropského certifikátu European Financial Advisor™ v oblasti finančního poradenství a plánování.

 

Rozhovor


Od roku 2009 vystupuje v médiích, kde se věnuje dluhové problematice a správě rodinného rozpočtu, úvěrovým, spořicím a zajišťujícím produktům.

fim TN.cz