Ptali jste se v ON-LINE rozhovoru na rychlé půjčky specialistky!

Poradkyně Sdružení ochrany spotřebitelů Gerta Mazalová
Zdroj: TN.cz

Chcete si vzít úvěr třeba na nákup vánočních dárků? Pak si dejte dobrý pozor, protože většina společností, která tyto úvěry spotřebitelům poskytuje, porušuje zákon a snaží se vás obelstít. To je výsledek, ke kterému došli kontroloři České obchodní inspekce. V on-line rozhovoru před zadlužováním varovala i Gerta Mazalová ze Sdružení ochrany spotřebitelů.

Ve více než polovině případů z 212 kontrol, které provedla Česká obchodní inspekce u nebankovních společností poskytujících úvěry, zjistila porušení zákona. Podle odborníků mohou být tyto prohřešky jedním z důvodů stále většího předlužování lidí v České republice.
 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA:


 

Spotřebitelské úvěry může kromě bank poskytovat téměř každý s potřebným živnostenským listem. Tyto nebankovní služby může proto kontrolovat jen ČOI. Její inspektoři zjistili stále se opakující chyby a porušování zákona.


Rozhovor

 

Nejčastější zjištění se týkají právě reklamy a nabídky na poskytnutí úvěru, v nichž chybí povinné informace o zprostředkovateli a reprezentativní příklad, případně obojí. Spotřebitelé však tyto nedostatky tolerují a následně bez znalostí podmínek podepisují zprostředkovatelské smlouvy, aniž by měli jistotu získání úvěru. Následné pády do finanční pasti jsou pak důsledkem nedostatku informací, respektive nezájmu o ně.

tn.cz / TV Nova