Předpověď počasí

Ráno někde budete potřebovat deštník, přes den bude polojasno

Na některých místech Česka si dnes ráno nezapomeňte deštník, protože se ojediněle mohou objevit přeháňky. Přes den ale bude polojasno a teploty budou kolem 20 °C.

Dnes bude přes den polojasno a zpočátku dne při zvětšené oblačnosti se ojediněle objeví přeháňky. Nejvyšší teploty se vyšplhají k 16 až 20 °C, na jihovýchodě Moravy až 22 °C, v 1000 m na horách kolem 11 °C.
 


 

Vát bude mírný severní vítr o rychlosti od 3 do 7 m/s, který bude k večeru slábnout.
 

Biometeorologická předpověď: pro všechny oblasti platí stupeň č. 1 - tedy mírná zátěž. Stupeň zátěže umožňuje běžný denní režim bez omezení, pouze s přihlédnutím k aktuálnímu zdravotnímu stavu.
 

Počasí v Evropě
 

Počasí ve střední Evropě bude i nadále ovlivňovat výběžek vyššího tlaku vzduchu od západu a zpočátku dne částečně počasí ve střední Evropě ovlivní také rozpadající se studená fronta. Meteorologové očekávají polojasnou nebo oblačnou oblohu, ojediněle přeháňky. Jasno nebo polojasno bude na severu, západě a severozápadě Evropy. Převážně oblačno bude panovat i nadále v Evropě severovýchodní. Na jihu Evropy bude převážně polojasno.

 

 

Teploty se budou na severu a západě Evropy pohybovat mezi 15 až 20 °C, ve střední Evropě nejčastěji mezi 17 až 25 °C. Ve východní Evropě porostou teploty na 20 až 27 °C, v jihovýchodní a jižní Evropě na 27 až 35 °C.
 

Předpověď na pátek
 

 

tn.cz / Mediafax / hmr