Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Ransdorf z KSČM má problém! Kolem jeho domu krouží exekutoři

Miloslav Ransdorf
Zdroj: Oficiální zdroj
Europoslanec Miloslav Ransdorf

Europoslanec Miloslav Ransdorf odmítá zaplatit svému bývalému přítelovi půjčku. Jeho dluh se už vyšplhal na sedm milionů korun.

Na majetek europoslance za KSČM Miloslava Ransdorfa je uvalena exekuce, takže se svou vilou a chatou až do vyrovnání několikamilionového dluhu nemůže nakládat. Informuje o tom v sobotním vydání deník MF DNES.

 

Europoslanec s bezmála půlmilionovým platem odmítal léta splatit sedm set tisíc, které mu na stavbu vily v roce 2003 půjčil jeho přítel Vratislav Šlajer, který podniká v ekonomickém poradenství. Šlajer vystavil Ransdorfovi směnku. Politik po vypršení termínu splatnosti dluh uznal a požádal o odklad splátky. Před čtyřmi lety se podle Šlajera dohodli, že vzhledem k inflaci Ransdorf vrátí milion, s čímž dlužník bez výhrad souhlasil a podepsal smlouvu, popisuje MF DNES.

 

Jenže Ransdorf nic nezaplatil a přestal se Šlajerem, který už politika nepovažuje za svého přítele, úplně komunikovat. Věřitel podstoupil věc soudu, který mu dal za pravdu a pověřil exekutora vymáháním dluhu. Šlajer navíc právníky pověřil, aby s jeho bývalým přítelem Ransdorfem jednali jako s jakýmkoliv jiným dlužníkem včetně vymáhání penále. Ransdorf tak k dnešku podle Šlajera dluží sedm milionů korun, uvádí MF DNES.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Za tohle bere tisíce!? Ransdorf usnul v europarlamentu!

 

Europoslancův advokát Roman Havlín podle MF DNES ujistil, že jeho klient všechny své závazky vůči věřiteli "zcela jistě splní, ačkoliv oprávněnost výše dluhu nemůže z morálního hlediska uznat".

muf tn.cz / Mediafax