Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Ransdorfovi hrozí kvůli dluhům exekuce! Jeho manželka se bojí o střechu nad hlavou

Komunistický europoslanec Ransdorf je stále silně zadlužený. Soudní exekutorka je dokonce připravena nechat Ransdorfovi ocenit majetek, který půjde do dražby. Jeho manželka se bojí o střechu nad hlavou.

Europoslanec Miloslav Ransdorf má velké problémy. Stále totiž nesplatil obrovské dluhy. Došlo dokonce už na exekuce - jeden ze soudních exekutorů chce příští týden zadat zpracování znaleckých posudků na odhad ceny jeho zablokovaných nemovitostí.

 

Komunistický europoslanec tak může přijít o pražský byt i patrovou vilu. Jeho manželka Vlasta Ransdorfová se o exekucích dozvěděla teprve před několika týdny a to navíc z médií. Nyní přiznala, že má strach o střechu nad hlavou. Hrůzu jí nyní nahání každá neohlášená návštěva. "Už jsme dostali příkaz na exekuci, nedá se to odvolat. Přijdou sem každou chvíli," uvedla vyděšená manželka europoslance.

 

Ransdorfův právník však neztrácí optimismus a tvrdí, že ho z dluhů co nejdříve dostane. "Prostředky na to jsou už připravené," řekl na adresu dluhů jeho právník Roman Havlín.

 

PSALI JSME:

Ransdorf z KSČM má problém! Kolem jeho domu krouží exekutoři

 

Obrovskou částku dluží Ransdorf například zkrachovalé kampeličce Unibon. Má jí zaplatit přes 3 miliony korun. 

 

"Pan Ransdorf ani jeho právní zástupce neučinili žádný úkon dodneška, ani nás pak nekontaktovali," řekla soudní exekutorka Ivana Pýchová. Je proto připravená už příští týden nechat Ransdorfův majetek ocenit, pak by byla na řadě dražba.

 

"Mezi exekučním příkazem k prodeji nemovitostí a mezi samotným aktem dražby je ještě dlouhá cesta," neztrácí nadhled Havlín.

 

Zajímavé je, že jako europoslanec pobírá Ransdorf měsíčně statisíce korun. Podle svého právníka je to navíc zdatný ekonom s letitou praxí. Tím spíš je jen těžko pochopitelné, že celou věc nechal zajít tak daleko.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Kam ty peníze dává? Ransdorf bere půl milionu měsíčně, ale dluží 10 milionů

 

"Většina těch nákladů, která Rransdorfovi vznikla, je způsobena určitou touhou doktora Ransdorfa vypomoci svým přátelům," vysvětlil Havlín.

 

Už v pátek se vrací Ransdorf do Prahy a čeká ho série vyjednávání. Exekuce a dluhy zatím ale zůstávají.

klab /Adam Halmoši TN.cz