rathovy tanečky

Rath se zamyslel: Spletl jsem se, policista Almer u výslechu nebyl

David Rath zamyšlený
Zdroj: Mediafax

Bývalý středočeský hejtman David Rath (ČSSD) přiznal chybu. Připustil, že se spletl, když tvrdil, že u jeho výslechu při rozhodování o uvalení vazby byl přítomen šéf Útvaru zvláštních činností Tomáš Almer.

Dnes to na setkání s novináři uvedli Rathovi právníci. "Musíme uvést na pravou míru fakt, že oproti původnímu tvrzení pana Ratha nebyl pan Almer přítomen jeho výslechu. Náš klient se jednoduše spletl," vysvětlil advokát Roman Jelínek s tím, že policista, který u výslechu byl, je Almerovi velice blízkým člověkem.
 

Rath s tímto tvrzením přišel na schůzce s poslanci mandátního a imunitního výboru Sněmovny jako s důkazem spiknutí proti němu ze strany Almera a ministra vnitra Kubiceho.
 

Rathovi advokáti však napadli fakt, že policisté přítomní u jeho výslechu nejsou zaznamenáni v protokolu."Celý proces je nezákonný a účelový," uvedl Adam Černý s tím, že podal odůvodněnou stížnost proti vzetí Ratha do vazby. Advokáti se snaží zpochybnit policejní vyšetřování od samého počátku.
"Spis obsahuje lživé a neúplné informace," sdělil Jelínek.

 

PSALI JSME:

[IMAGEBOX_746567]Za vše může Kubice, píše Rath z vězení Sobotkovi[IMAGEBOX_746567]

 

Na dotaz, zda byly v odposleších informace o šustění peněz, advokáti odpověděli, že v odposleších žádná taková informace není. "Pan Rath dostal v Rudné u Prahy černou neprůhlednou tašku, ve které byla krabice. Samotnou krabici neotevíral. Peníze v krabici našli policisté až v sídle protikorupční policie v Dlážděné ulici," řekl Černý.

 

PSALI JSME:

[IMAGEBOX_990411]Rath: Na peníze jsem ani nesáhl. Kott při zatýkání kvičel strachy[IMAGEBOX_990411]

 

Podle advokátů policisté při zákroku postupovali neadekvátně. "Našemu klientovi řekli, ať vydá úplatek, on samozřejmě o žádném nevěděl," uvedl na mítinku Jelínek s tím, že v Rathově domě se žádné další peníze nenašly. Ty byly podle advokáta nalezeny v domě Rathova otce. "O této částce informoval policisty již při výslechu s tím, že jsou jeho otce. Mělo tam být deset miliónů korun," doplnil Černý.
 

Advokáti dále trvají na tom, aby byli v Poslanecké sněmovně přítomni s Rathem jednání o jeho vydání k trestnímu stíhání. "Žádost byla poslána do Poslanecké sněmovny a předsedkyni sněmovny paní Němcové," řekl Černý.
 

Davida Ratha společně s dalšími šesti lidmi zatkli policisté v souvislosti s korupcí a s poškozením zájmů Evropské unie. Všech sedm zadržených čelí obvinění z korupce a z machinací s dotacemi. Samotný Rath byl zatčen zásahovou jednotkou před domem ředitelky kladenské nemocnice Kateřiny Pancové v Rudné u Prahy poté, co si údajně převzal sedmimiliónový úplatek. V kauze podle policejního usnesení figuruje více podezřelých osob, policie zatím obvinila jen některé z nich.

 

Podívejte se, jak se obviněnému Rathovi daří ve vězení:

hel TN.cz