Prohlášení z vazby

Rath spřádá plány: Až mě osvobodí, založím novou stranu

David Rath
Zdroj: Mediafax

Zatvrzele odmítá vinu. Věří v osvobozující rozsudek a střádá plány do budoucnosti. Až mě očistí, třeba založím novou politickou stranu, poslal z litoměřické vazby vzkaz David Rath (46).

Nejsledovanější muž v Česku poslal deníku Blesk svou zpověď. Stále trvá na tom, že vše je promyšlený útok ministra vnitra Jana Kubiceho. "Ano, je to pomsta Kubiceho a jeho lidí, za moji kritiku jeho metod,“ říká v prohlášení Rath.
 

Exhejtman Středočeského kraje věří, že ho soud nakonec osvobodí a už plánuje další politickou kariéru. "Až budu očištěn, zvážím postup, třeba založím novou politickou stranu,“ napsal Blesku.
 

[IMAGEBOX_1001599]Rath ze sebe udělal oběť mafie. Ani precizní projev mu nepomohl, poslanci ho vydali [IMAGEBOX_1001599]

Přestože Ratha hodila jeho ČSSD přes palubu, on jí zatím potopit nechce. Na otázku, o tom, zda se mají politici bát co řekne, odpověděl: "Bez komentáře". Nechce se vyjadřovat ani k roli Petra Kotta a Kateřiny Pancové, kteří byli v souvislosti s kauzou Rath zadrženi také.
 

V písemném vyjádření dále přiznal, že u sebe pravidelně nosil zbraň. Právě s pistolí a teleskopickým obuškem ho policie zatkla. "Střelnou zbraň mám legálně již od první poloviny 90. let a ve večerních hodinách jsem ji obvykle nosil,“ prohlásil.
 

[IMAGEBOX_1001687]Rath naznačil, že by do vězení nemusel jít sám [IMAGEBOX_1001687]

Bývalého středočeského hejtmana policie zatkla 14. května před domem Petra Kotta a Kateřiny Pancové s krabicí, v níž bylo sedm milionů. Je obviněn, že přijal úplatek. Rath se brání a připustil, že peníze mohly jít na předvolební kampaň ČSSD.
 

[IMAGEBOX_1001761]Kauza Rath nabírá obrátky! Nesl "krabici vína" do pokladny ČSSD? [IMAGEBOX_1001761]

Rath má sice jako poslanec imunitu, ale policie ho zatkla, protože ho chytla těsně po spáchání trestného činu. V úterý jeho vydání k trestnímu stíhání posvětili i poslanci.

hmr TN.cz