Rath útočí do vlastních řad: Za mediální útoky na mou osobu může Tvrdík

D. Rath a J. Tvrdík
Zdroj: TN.cz
David Rath útočí do vlastních řad

Stínový ministr zdravotnictví David Rath si myslí, že mediální útoky na jeho osobu zařídil bývalý volební manažer strany Jaroslav Tvrdík. Reagoval tak na informace, že si ho do funkce stínového ministra nepřálo grémium strany.

Stínový ministr zdravotnictví David Rath po středeční tiskové konferenci k představení stínového kabinetu prohlásil, že za mediálními útoky na jeho osobu stojí bývalý volební manažer strany Jaroslav Tvrdík.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o stínové vládě ČSSD a útocích Davida Ratha do vlastních řad:

 

 

PSALI JSME:

Tvrdíka střídá v ČSSD Hamáček. Stane se volebním manažerem

 

"Celé je to připraveno Jaroslavem Tvrdíkem, který nastrčil kolegy Haška a Urbana. Je to jeho útok a jeho intrika. Víte, že nám prohrál volby a hodně nás zadlužil. Skončil v sociální demokracii a teď se chce skrze Michala Haška vrátit," prohlásil ve středu David Rath.

 

Urban měl rezignovat už loni, říká Rath

 

Podle něj jde zároveň o útok na úřadujícího předsedu strany Bohuslava Sobotku, se kterým bude jihomoravský hejtman Michal Hašek soupeřit na jaře 2011 o post šéfa strany.

 

PSALI JSME:

ČSSD představila stínovou vládu, jejím předsedou je Sobotka

 

Rath se však opřel i do místopředsedy strany Milana Urbana, který dal také nespokojenost se jmenováním Ratha do funkce stínového ministra zdravotnictví: "Pan Urban měl už loni rezignovat poté, co byl načapán v Toskánsku spolu s Topolánkem, Dalíkem a dalšími. Tímto naprosto ztratil důvěryhodnost. Byla dost chyba, že z toho sám nevyvodil nějaký důsledek a neodešel do ústraní."

 

Za Ratha ve stínové vládě ručí Bohuslav Sobotka

 

Milan Urban byl ve svých prohlášeních mírnější. Podle něj by pro sociální demokracii nebylo dobré prát špinavé prádlo na veřejnosti. "Je to rozhodnutí úřadujícího předsedy sociální demokracie Bohuslava Sobotky. Je to jeho odpovědnost a já to budu respektovat. Svůj názor jsem řekl na politickém grémiu. Je dostatečně zřejmé, jaký je můj vztah k některým kolegům ze středních Čech, ale já bych to v zájmu sociální demokracie dále nerozváděl," uvedl Urban, který také přiblížil situaci na politickém grémiu strany: "Bohuslav Sobotka si toto jméno vzal na osobní odpovědnost. Všichni členové stínové vlády byli politickým grémiem schváleni, kromě stínového ministra zdravotnictví."

 

PSALI JSME:

Středočeský kraj bude dál proplácet poplatky, v lékárnách zavede slevové kupony

Vladimír Špidla míří do Sobotkovy stínové vlády

 

Rath: Hašek je Tvrdíkův nástroj

 

Ještě ostřeji než o Milanu Urbanovi mluvil David Rath po skončení tiskové konference právě o šéfovi krajů Michalu Haškovi. Ten je podle něj pouhým nástrojem Jaroslava Tvrdíka. "S Michalem Haškem, kterého považuji za nástroj nastrčený právě Jaroslavem Tvrdíkem, jsem již telefonicky komunikoval. Pan Hašek dnes ale ani nepřišel, protože se někde rekreuje. Já jsem mu řekl, že to považuji za podpásový útok, a že se přese mě jen snaží vyškrábat do vedení sociální demokracie," nechal se slyšet středočeský hejtman.

 

Celou situaci se tak snažil uklidnit alespoň místopředseda strany Lubomír Zaorálek. "Dnes byla představena stínová vláda a toto je konec jakýmkoliv debatám. O personáliích nakonec rozhodne sjezd."

tn.cz / Mediafax