Doktor už ordinovat nestihl

Ratha zatkli, když jel za kontroverzním Pohankou

David Rath
Zdroj: Mediafax
David Rath měl jet za bývalým poslaneckým přeběhlíkem Pahankou

Když hejtman David Rath předminulý týden vyšel z vily v Rudné u Prahy se sedmi miliony v krabici, mířil na zajímavou schůzku. V tu chvíli na něj čekal v Hostivici bývalý poslanecký přeběhlík, muž s kontroverzní pověstí, Michal Pohanka.

Hejtman za Pohankou už ale nedojel. Před domem v Rudné ho zatkla policie a obvinila z přijetí úplatku. Z usnesení o zahájení stíhání vyplývá, že Rath si měl nechat jen polovinu ze sedmi milionů. Komu měl předat druhou část, zatím protikorupční policie prý neví.


Rath měl každopádně namířeno za Pohankou. "Já s případem rozhodně nemám nic společného. Pan Rath byl mým lékařem a ten den jsem u něj měl domluvenou kontrolu ohledně tlaku," řekl MF DNES exposlanec Pohanka.


Na Ratha čekal v Hostivici, kde bývalý bydlí a má tam i ordinaci. Když politik dlouho nepřicházel a nedostupný byl i jeho telefon, Pohanka odjel. Co se s ním stalo, zjistil Pohanka až ráno.

 

ČTĚTĚ TAKÉ:

SPZ prominentů
Kmotrovské značky od 5 tisíc korun! Takhle by mohly vypadat


Ten byl dříve jedním z nejbližších politických kolegů Ratha. Na ministerstvu zdravotnictví mu například dělal náměstka. Rath ho tehdy štědře odměňoval. Jejich vztah ochlad před pěti lety, když Pohanka jako poslanec ČSSD podpořil pravicovou vládu Mirka Topolánka, píše MF DNES.

 

tn.cz / mediafax / kos